DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dziś dobry dzień, aby odetchnąć

Najgorsze dla organizmu ludzkiego są pyły PM2,5, czyli zanieczyszczenia drobne, trudne do przefiltrowania przez ludzki układ oddechowy. Jednak dzisiaj nie powinno być z tym problemu.

Czujnik zamontowany przy siedzibie Telewizji Proart przy ulicy Wolności wskazał o godzinie 8:30 wartość 23 μg/m3 pyłów PM2,5 oraz 26μg/m3 pyłów PM10. Normy nie zostały przekroczone. Ale najlepsze informacje mamy dla mieszkańców Ostrowa z okolicy ulicy Długiej. Tam czujnik wskazał zaledwie 5 μg/m3 pyłów PM2,5 i 6 μg/m3 pyłów PM10. To jakość „bardzo dobra” według skali pomiarowej. Takich wyników życzylibyśmy sobie każdego dnia. Bieżące, całodobowe pomiary możecie śledzić dzięki aplikacji na naszym portalu RAPORT SMOGOWY.

Na tak dobrą jakość powietrza wpłynęła znacząco sytuacja pogodowa. Opadły mgły, wilgotność powietrza jest niższa, w dodatku przez noc wiał wiatr, który nadal się utrzymuje i sprawia, że pyły się „rozwiewają” – to w dużym uproszczeniu. Prognoza na dziś w naszym regionie przewiduje porywy wiatru o prędkości 5-7 m/s.

Foto: mapa czujników LookO2

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • K
  kotłowy

  poniedziałek, 29 stycznia, 2018

  To jak to? Już nikt dzisiaj w Ostrowie nie pali w piecu? Bo to podobno mieszkańcy dymią na potęgę i stąd smog w mieście. Sami widzicie jakie bzdury serwują pseudo eko. Wczoraj nie było wiatru i też czujniki wskazywały niskie stany.

  Odpowiedz
 • X
  XXX

  wtorek, 30 stycznia, 2018

  ZA TO SKLEJKI ECO DAŁY CAŁY DZIEŃ CZADU ,SMRÓD NIESAMOWITY COŚ OKROPNEGO

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz