Dziś Boże Narodzenie!

0
Dziś świętujemy Boże Narodzenie, a w Kościele Katolickim to jedno z najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym. Tego dnia chrześcijanie wspominają narodziny Jezusa Chrystusa w Betlejem, gdzie przyszedł na świat w żłobie.

To przede wszystkim czas spotkań z rodziną i kultywowanie tradycji katolickich. Według kościoła Boże Narodzenie jest świętem nakazanym. W Ewangeliach nie jest wspomniana data narodzin Jezusa Chrystusa. Najstarszym znanym obecnie autorem, który pisał o jego narodzinach w grudniu, jest Hipolit Rzymski. W datowanym na 204 rok Komentarzu do Księgi Daniela (4,23,3) napisał: „Pierwsze przyjście Pana naszego wcielonego, który narodził się w Betlejem, miało miejsce ósmego dnia przed kalendami styczniowymi”.

Święta Bożego Narodzenia nie obchodzą np. Świadkowie Jehowy. Uważają, że Jezus swoim naśladowcom nakazał obchodzenie tylko jednego święta – rocznicy Wieczerzy Pańskiej. Ponadto uważają, że Boże Narodzenie jest pogańskim świętem, a 25 grudnia nie jest prawdziwą datą narodzin Chrystusa.

Ks. kan. Grzegorz Jóźwicki
proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie
Nie wyobrażam sobie w tym dniu hałasu czy zgiełku. Rodzina, dom, najbliżsi. Spędzenie tego czasu w cieple i spokoju. Oczywiście, katolicy przyjdą na mszę świętą. Będą przyjmować Pana Jezusa w komunii świętej i on się będzie w ich sercach rodził. I oby rzeczywiście dokonywał przemiany serc.

Oby ta noc i ciemności, które często goszczą w naszym codziennym życiu, rozjaśniło przyjście Pana Jezusa tak, jak rozjaśnia je światło pokoju betlejemskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick