Dziewięć medali Mistrzostw Polski i stypendia marszałka [ZDJĘCIA]

0
Fot. PKK Pleszew
Pleszewski Klub Karate ma za sobą serię udanych występów na najważniejszych polskich zawodach. W Mistrzostwach Polski w Tczewie wywalczyli 9 medali, a za osiągnięcia w mistrzostwach świata, Europy i Polski w 2019 roku Dawid Sobkowiak, Magdalena Godlewska i Kacper Vogt otrzymali stypendia marszałka.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate nie zwalniają tempa i podtrzymują wysoką formę z poprzednich sezonów. W Mistrzostwach Polskiej Unii Karate WKF Seniorów w Tczewie. Po pierwszym dniu zawodów mieli już 5 medali (4 złote i brązowy). W drugim dniu dołożyli jeszcze 4 (2 złote, srebrny i brązowy).

Tak dobra dyspozycja pozwoliła na zajęcie nie tylko świetnych miejsc indywidualnie, ale również na sklasyfikowanie PKK Pleszew na 3. miejscu w klasyfikacji medalowej wśród 33 klubów.

Jedną z najbardziej emocjonujących walk, w której wziął udział zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate był finał drużynowy w kumite seniorów. W jego ramach rozegrano 4 walki. rezultat w punktach był następujący: 2-2, ale w małych punktach lepsza okazała się pleszewska drużyna, wygrywając 14-11 (3-4; 5-0; 2-6; 4-1). Pleszewski klub wystąpił w finale w składzie: Kacper Vogt, Dawid Sobkowiak, Filip Vogt, Bartłomiej Sołtysiak.

Wyniki PKK Pleszew w Mistrzostwach Polskiej Unii Karate WKF Seniorów w Tczcewie:

  • Dawid Sobkowiak – 4 złote medale: w kumite ind. U-21 +84 kg, kumite drużynowym U-21, kumite ind. seniorów +84 kg oraz w kumite drużynowym seniorów.
  • Kacper Vogt – 3 medale: 2 złote w kumite ind. U-21 -84 kg i w kumite drużynowym U-21 oraz brązowy medal w kumite ind. seniorów -84 kg.
  • Bartłomiej Sołtysiak – 2 medale: złoty w kumite drużynowym seniorów oraz srebrny w kumite ind. seniorów +84 kg.
  • Michał Florczak – złoty medal w kumite ind. juniorów -68 kg.
  • Filip Vogt – złoty medal w kumite drużynowym seniorów.
  • Paweł Spychalski – brązowy medal w kumite ind. juniorów +76 kg.

Świetna postawa w trakcie sezonu zaowocowała nie tylko medalami, ale także Stypendiami Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Otrzymało je trzech karateków – wychowanków braci Sołtysiaków, którzy od lat przygotowują ich do zawodów rangi krajowej i międzynarodowej w tym mistrzostw świata. Stypendystami zostali: Dawid Sobkowiak, Magdalena Godlewska oraz Kacper Vogt.

Zgodnie z regulaminem stypendystami mogą zostać zawodnicy uprawiający dyscyplinę olimpijską, będący medalistami Mistrzostw Świata, Europy i Polski w tym również sportowcy niepełnosprawni. Stypendia przyznano po raz 19. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał w tym roku roczne stypendia 54 osobom w wysokości od 400 do 600 zł miesięcznie.

Osiągnięcia za które zostali nagrodzeni zawodnicy PKK Pleszew:

  • Dawid Sobkowiak – brązowy medal Mistrzostw Świata Chile 2019 oraz złoty medal Mistrzostw Polski 2019.
  • Magdalena Godlewska – 5. miejsce Mistrzostw Europy Dania 2019, 5. miejsce Mistrzostw Europy Węgry 2020, złoty medal Mistrzostw Polski 2019.
  • Kacper Vogt – 11. miejsce Mistrzostw Świata Chile 2019, 11. miejsce Mistrzostw Europy Węgry 2020, złoty medal Mistrzostw Polski 2019.
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick