DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Dziewiątka" z nową salą. Od września zajęcia "na nowym"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Asnyka przez kilkanaście ostatnich miesięcy zza okien sal lekcyjnych przyglądali się jak powstawała hala sportowa. To obiekt o dokładnej powierzchni 2001,05 metra kwadratowego, wysoki na 11,37 metrów. Najważniejsze w budynku jest jego przystosowanie do osób niepełnosprawnych, włączając w to windę.

Hala wyposażona jest w kosze, boiska do siatkówki, bramki, a nawierzchnia przystosowana jest też do gry w piłkę ręczną. Na ścianach wiszą ekrany wygłuszające, w budynku znajdują się też teleskopowe trybuny. Na pierwszej kondygnacji hali mieszczą się szatnie, kwatery nauczycieli, sanitariaty i zaplecze gospodarcze.

– Zaprojektowane zostało również miejsce na salę fitness, siłownię oraz sklepik. Całość tworzy nowoczesne centrum sportowe. W szkole brakowało już miejsc dla uczniów, stąd potrzeba wykonania dodatkowych, przestronnych sal dydaktycznych. Powstały cztery takie pomieszczenia – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, inwestor tego projektu. Sale zostały wyposażone w sprzęt dydaktyczny.

Otoczenie hali jest wybrukowane, to głównie chodniki z elementami zieleni i miejscami parkingowymi. Cała inwestycja pochłonęła ponad 7,5 mln złotych. Miasto skorzystało z dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,8 mln złotych. Wykonawca robót opatrzył inwestycję dziesięcioletnim okresem gwarancji.

źródło foto: UM Ostrów Wlkp.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz