Dziesięć medali Pleszewskiego Klubu Karate [ZDJĘCIA]

Pięć indywidualnych tytułów Mistrzostw Polski Karate WKF zdobyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate. Po raz kolejny pleszewscy karatecy udowodnili, że nalezą do najlepszych w karate w kraju. Oprócz pięciu złotych krążków, podopieczni braci Sołtysiaków wywalczyli także cztery srebrne i jeden brązowy medal. Reprezentanci PKK wystąpili tylko w konkurencjach indywidualnych.

Tytuły sprzed roku obroniła Marta Michalewicz, która stoczyła pięć walk w konkurencji kumite juniorek -59 kg, a w finale wygrała z koleżanką z klubu Magdaleną Godlewską. – Marta była minimalnie lepsza, wygrywając w stosunku 1:0. Magda jest jedną z bardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce, ale tym razem musiała uznać wyższość koleżanki – mówi Józef Sołtysiak, trener Pleszewskiego Klubu Karate.

Kolejny tytuł mistrza Polski (drugi z kolei w tej samej konkurencji) w bardzo dobrym stylu wywalczył Kacper Vogt, który rywalizował w kumite juniorów -76 kg. W finale pokonał Rafała Grelę z Budokan Wrocław. Filip Vogt natomiast obronił tytuł po raz trzeci, potwierdzając dominację w kumite młodzieżowców -75 kg i pokonując w finale Krzysztofa Małachowskiego z klubu Sakuria Rumia.

Bardzo dobry występ zanotowała także Julia Grzelak, która walczyła w kumite juniorek młodszych -47 kg. Julia nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie walki z dużą przewaga punktową. W finale pokonała Magdalenę Osiejewską (Budokan Wrocław).

Dawid Sobkowiak przyzwyczaił nas do wygranych w każdym turnieju i nie rozczarował także tym razem. Obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku, pokonując 2:1 bardzo trudnego przeciwnika Michał Bańkowskiego z Harasuto Łódź. Dawid jest aktualnie najwyżej klasyfikowany z polskich zawodników w światowych rankingach karate WKF.

Miłą niespodziankę sprawił Jakub Konowalczyk, zdobywając kolejny srebrny medal w kumite młodzieżowców -84 kg. Michał Florczak tym razem nie wywalczył złotego medalu, bo uległ w finale Bartoszowi Wojciechowskiemu z (Chamion Łódź), co było bardzo dużą niespodzianką.

Kolejny tytuł wicemistrzowski był udziałem Macieja Śmigielskiego, który po zaciętym finale uległ Krystianowi Leuszowi z Białostockiego Klubu Karate.

Do zdobyczy medalowych PKK Pleszew brązowy medal dorzucił Jakub Margiela, który w kumite juniorów -61 kg w małym finale pokonał Kajetana Kuźmińskiego z Bodaikan Szczecin.

Wyniki PKK Pleszew na Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim w Poznaniu:
Złote medale i tytuły mistrzów Polski
Julia Grzelak – kumite juniorek młodszych (-47 kg)
Dawid Sobkowiak – kumite juniorów (+76 kg)
Marta Michalewicz – kumite juniorek (-59 kg)
Kacper Vogt – kumite juniorów (-76 kg)
Filip Vogt – kumite mężczyzn (U-21) (-75 kg)
Srebrne medale i tytuły wicemistrzów Polski:
Magdalena Godlewska – kumite juniorek (-59 kg)
Michał Florczak – kumite juniorów młodszych (-57 kg)
Maciej Śmigielski – kumite mężczyzn (U-21) (-67 kg)
Jakub Konowalczyk – kumite mężczyzn (U-21) (-84 kg)
Brązowe medale:
Jakub Margiela – kumite juniorów (-61 kg)
Piąte miejsce:
Jakub Sworek – kumite juniorów młodszych (-70 kg)

Karatecy z Pleszewa nie mogą liczyć na długi odpoczynek po zawodach w stolicy Wielkopolski, ponieważ już na początku maja (3-5) wystąpią na Cyprze w Limassol, gdzie odbędzie się kolejna edycja Światowej Ligi Młodzieżowej pod nazwą Karate 1 Youth League, w której wystąpią troje zawodników:

W dniach 3-5 maja 2019 na Cyprze w Limassol odbędzie się kolejna edycja Światowej Ligi Młodzieżowej pod nazwą Karate 1 Youth League, w której wystąpią troje zawodników Pleszewskiego Klubu Karate:
Magdalena Godlewska kumite (-59 kg, 17. miejsce na światowych rankingach), Kacper Vogt kumite (-76 kg, 20. miejsce), Dawid Sobkowiak (kumite, 4. miejsce).