Dzień wagarowicza pod nadzorem policji

0
Fot. KPP w Jarocinie
Policja w Jarocinie jak co roku będzie dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas Dnia wagarowicza, który przypada 21 marca. Funkcjonariusze będą chcieli zapobiec zakłóceniu porządku publicznego i w porę reagować na sprzedaż alkoholu nieletnim.

21 marca, czyli w kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest także „ Dzień wagarowicza”. Jarocińscy policjanci ponownie tego dnia przeprowadzą działania prewencyjne, których podstawowym celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

– Z doświadczeń lat poprzednich wynika, że tego dnia część młodzieży zamiast do szkoły, wybiera się na wagary. Policjanci z Jarocina biorąc pod uwagę przewidywane zagrożenia bezpieczeństwa nieletnich i porządku publicznego zaplanowali na ten dzień działania prewencyjne. Chcemy też zapobiec chuligańskim wybrykom oraz przestępstwom i wykroczeniom popełnianym przez nieletnich jak i popełnianym na ich szkodę – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

W pierwszy dzień wiosny policjanci będą m.in.: kontrolować miejsca w, których najczęściej przebywa młodzież, a więc skwery, parki, galerie handlowe, kontrolować miejsca dystrybucji substancji psychoaktywnych oraz lokalozacje, w których młodzież mogłaby z nich skorzystać. Funkcjonariusze będą także obserwować miejsca sprzedaży i spożywania alkoholu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick