Dzień Osób Niepełnosprawnych w Forum Synagoga

1
Fot. Anna Ławicka
Porady ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, możliwość uzyskania informacji od specjalistów z instytucji, organizacji i fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, do tego bogaty program szkoleń i występy artystyczne – to program obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych, jaki odbywał się dziś w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim. Zainteresowanie było ogromne.

Niepełnosprawni każdego dnia borykają się z problemami, których zdrowy człowiek nie dostrzega. Mimo to starają się normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Niestety, czasami bywa to bardzo trudne.

To właśnie dla nich w ostrowskiej synagodze Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował prelekcje i spotkania z przedstawicielami różnych instytucji. Niepełnosprawni otrzymali szereg porad m.in. dotyczące tego, jak uzyskać świadczenia. Ponadto dowiedzieli się, w jakich sytuacjach mogą skorzystać z ośrodka rehabilitacyjnego i jak udzielić pierwszej pomocy. Wsparciem służyli również psychologowie i doradcy zawodowi. W Forum Synagoga można było podziwiać rękodzieła przygotowane przez osoby niepełnosprawne.

Niepełnosprawni zaprezentowali też bogaty program artystyczny. Nie obyło się bez śpiewów, scenek i… tańczących policjantów.

 

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wszyscy opiekunowie osób niepełnosprawnych ktorzy otrzymuja zasiłek w kwocie 620 zł mogą uzyskac swiadczenie w wysokosci 1490–zł.MOPS o tym nie informuje wręcz ukrywa.Instytucja ktora figuruje pod nazwą POMOC…odrzuca odwołania, ktore są zgodne z prawem w rezultacie i tak musi przyznac swiadczenie .Utrudnia ludziom korzystanie z czegos co im sie prawnie nalezy.Otrzymywałam taki zasiłek kwota 620 zł .Zasiłek ktory otrzymuja matki na niepełnosprawne dzieci jest wyzszy, taki sam nalezy sie opiekunom osob dorosłych.Wiecej informacji pod nr 730 – 760 -788.Poinformuje kazdego kto otrzymuje tą smieszną nieprawdziwą kwote jakie trzeba podjąc kroki by uzyskac wyższe swiadczenie.Ania.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick