Dzień Edukacji Narodowej, czyli czas nauczycielskich awansów i nagród za lata pracy [LISTA WYRÓŻNIONYCH]

5
Dzień Edukacji Narodowej 2021 w Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich / fot. UG Ostrów Wielkopolski
Kilkudziesięciu nauczycieli ze szkół na terenie powiatu ostrowskiego zostało wyróżnionych awansami, nagrodami oraz medalami w Dniu Edukacji Narodowej. Ich nazwiska publikujemy na portalu wlkp24.info.

Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie upłynął pod znakiem świętowania i przyznawania awansów zawodowych i nagród nauczycielom. Stało się tradycją, że właśnie tego dnia kolejne grupy pedagogów ze szkół podlegających poszczególnym samorządom, otrzymują awanse i nowe tytuły.

Rola nauczyciela, choć coraz częściej we współczesnym świecie niedoceniana, jest ogromna. Niedostrzeganie tego potrafi zakrzywić obraz rzeczywistości. Pedagodzy nie tylko nauczają młode pokolenie, ale również prowadzą przez życie, starając się wskazywać właściwą drogę. To trudny i wymagający zawód, który ewoluuje i wymaga sporej elastyczności oraz kreatywności.

O tym, jak bardzo się zmienia, można się przekonać właśnie podczas Dnia Edukacji Narodowej, bo przy okazji tego święta wielu nauczycieli odbiera awanse zawodowe. Są one efektem ciężkiej pracy, która ma przełożyć się na lepszy poziom nauczania dzieci i młodzieży. W tym roku tylko w powiecie ostrowskim wyróżniono kilkadziesiąt osób.

CZYTAJ TEŻ: Dzień Edukacji Narodowej w cieniu pandemii i protestów nauczycieli

Gmina Ostrów Wielkopolski

Nagrody starosty ostrowskiego odebrali: Emilia Rainert, Artur Bergandy, Paulina Urban-Rubas, Krystyna Dąbrowska, Beata Błaszczak, Jacek Bieniek, Grażyna Biel, Hanna Idczak-Biegańska, Piotr Szczepaniak, Maria Matuszczak, Emilia Szkudlarz, Małgorzata Handke, Sylwia Jaworska, Lidia Jakubiak, Marek Wojtasz, Aleksander Ziobro, Honorata Sachowska-Barańczak i Dariusz Kaczmarek.
Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał: Józef Pietrzak.
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Anna Drobniewska, Robert Matuszewski i Lidia Stachurska.
Nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymali: Marek Lewicki, Teresa Duczmal, Agnieszka Dukowicz-Kujawa.

Powiat ostrowski

Nagrody wójta gminy Ostrów Wielkopolski otrzymali: Lucyna Piaskowska (dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich), Gabriela Wejman (dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobótce), Karol Hoffman (dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczurach), Tomasz Mocek (dyrektor Szkoły Podstawowej w Lamkach), Marzanna Janoś (dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Topoli Małej), Iwona Tomalak (dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wtórku), Elżbieta Mikołajczyk (dyrektor Przedszkola Publicznego w Biniewie), Donata Józefiak (dyrektor Przedszkola Publicznego w Gorzycach Wielkich), Ewa Walczak (dyrektor Przedszkola Publicznego w Lamkach).
Tytuły nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego z rąk wójta odebrały: Katarzyna Fleischer, Marta Mikołajczyk, Agata Chodor-Niezgódka i Magdalena Mielcarek-Olejnik.

Miasto Ostrów Wielkopolski

Nagrody Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego: Renata Spodzieja, Renata Jarosz, Magdalena Bielska, Andrzej Suski, Lidia Pasiak, Anna Szczygiełek, Joanna Zemska, Emila Nowacka, Danuta Żywica, Bogumiła Chądzyńska, Karolina Kasprzak, Monika Caban, Joanna Binek, Elżbieta Kozelan, Danuta Jankowiak, Katarzyna Kasprzak.
Medal Złoty za Długoletnią Służbę: Anna Barczak.
Medal Komisji Edukacji Narodowej: Ewa Wasielewska.
Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty: Dorota Misterska, Roman Dolata.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 1
  5

  Panie Ministrze będzie Pan musiał uczyc sam Proponuje profil poszerzonyMATEMATYKA JA przyjdę na inspiracje Proszę przygotować konspekt Matislekcji Na cały tydzien

 2. 2
  5

  Mówicie o nagrodach,wyróżnieniach,wielkich pieniądzach. Po 40 latach nienagannej pracy w szkole otrzymałam 421,-zl na rękę nagrody z okazji DEN, a o moich 40 latach nikt nie wspomniał,nie podziękował. Może Pan,panie ministrze mi pogratuluje,że dalej pracuje,bo muszę, bo emerytura to kpina. Ukończyłam studia,jestem dyplomawana i co z tego,czym się chwalić.

 3. 6
  1

  Szkoda, że żaden Rząd nie ma odwagi zakończyć tej szopki ze specjalnymi nagrodami z okazji Dnia Nauczyciela, bo to ani uczciwe, ani nie dodaje prestiżu temu zawodowi. Prowadzi tylko do podziałów i kumoterstwa. Proponuję w zamian godziwe wynagrodzenie dla wszystkich pracujących w zawodzie, może będzie więcej profesjonalistów, a mniej udających, że uczą.

 4. 5
  6

  Nikt Wam nie kazał wybierać tej drogi kształcenia i zawodu nauczyciela. Ale jak chce się nie narobić w białych rękawiczkach ,pracować nie po 40 godzin jak większość ,tylko 18 godz w tyg. za etat i mięć płatne długie urlopy w ferie -to macie. Tak macie za dużo za to co „robicie”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick