Dzień bez samochodu. W czwartek jeszcze więcej osób może jeździć autobusami za darmo

0
22 września przypada Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Miejski Zakład Komunikacji wprowadza darmowe przejazdy autobusami. "Wszyscy pasażerowie, którzy tego dnia będą korzystali z komunikacji miejskiej, pojadą za darmo" - zaznacza Janusz Marczak, prezes zarządu MZK w Ostrowie Wielkopolskim.

Do tej pory w Dniu bez Samochodu tylko kierowcy mogli podróżować za darmo komunikacją miejsko za okazaniem dowodu rejestracyjnego. Od tego roku wprowadzono zmiany. Dzięki zmianie uchwały przez Radę Miejską w Ostrowie Wielkopolskim wszyscy mogą skorzystać 22 września z darmowych przejazdów autobusami.

– Jest to dzień, w którym zachęcamy w sposób szczególny osoby niekorzystające na co dzień z komunikacji miejskiej. Będzie można skorzystać z darmowych przejazdów zarówno na terenie miasta, jak również na terenie wszystkich gmin, które mają podpisane porozumienia międzygminne z Ostrowem Wielkopolskim – wyjaśnia Janusz Marczak, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Inicjatywa wpisuje się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który trwa od 16 września. To zainicjowana przez Komisję Europejską kampania, która po raz pierwszy została wdrożona w 2002 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick