Dzieło spod Jarocina powędrowało do Cleo. Co otrzymała piosenkarka?

3
Fot. jarocin.pl
Podczas finałowego koncertu Festiwalu Piosenki „Śpiewaj i walcz”, piosenkarka Cleo otrzymała wyjątkowy prezent. Na jej ręce powędrowała piękna bluza zdobiono haftem Snutki Golińskiej, czyli tradycyjnego haftu ludowego z Gminy Golina w powiecie jarocińskim.

XII edycja festiwalu “Śpiewaj i walcz” w Jarocinie odbyła się w niecodziennej formie, bo zgodnie z epidemicznymi obostrzeniami. Laureaci konkursu występowali na scenie Jarocińskiego Ośrodka Kultury, a miejsca na widowni pozostały puste. Wszyscy zainteresowani mogli oglądać to wydarzenie w internecie. Gwiazdą festiwalu była piosenkarka Cleo, która z Jarocina nie wyjechała z pustymi rękami.

Artystka otrzymała wyjątkowy prezent, bluzę haftowaną snutką golińską, czyli tradycyjnym rodzajem haftu ludowego, który znany jest w Wielkopolsce, a przede wszystkim na terenie Goliny w powiecie jarocińskim. Buzkę wykonała pani Krystyna Wesołek, a haft „Snutki Golińskiej” naniosła na nią lokalna artystka kultywująca ten rodzaj haftu – pani Zofia Talarowska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick