Dzielnicowi z pomocą cudzoziemcom

0
Cudzoziemców w naszym regionie przybywa coraz więcej. Przyjeżdżają oni głównie w celach zarobkowych. Dzielnicowi z Kalisza postanowili wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Zorganizowali kolejne spotkanie, w ramach programu edukacyjno-informacyjnego "Świadomy cudzoziemiec". Dzielnicowi odpowiadają na wszystkie nurtujące cudzoziemców pytania.

Cudzoziemcy przebywający w Kaliszu przede wszystkim nie wiedzą gdzie załatwić potrzebne dokumenty. Mowa na przykład o zgubionym paszporcie. – Niektórzy nie wiedzą, że w Polsce obowiązuje nakaz jazdy w dzień z włączonymi światłami. Nie wiedzą też, jaka jest dopuszczalna zawartość alkoholu w organizmie kierowcy – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Te i inne tematy były poruszane podczas wycieczki trasą „Szlaku Piastowskiego”. Kaliskie Linie Autobusowe wypożyczyły zabytkowy autobus jelcz cabrio.

Dzielnicowi chcą także aby cudzoziemcy nie czuli się w naszym kraju wyobcowani i odizolowani. – Chcemy, aby poznali Kalisz i wiedzieli, gdzie mogą spędzić czas wolny lub co pokazać rodzinie, kiedy ta przyjedzie do nich w odwiedziny – dodaje Anna Jaworska-Wojnicz.

To nie pierwsza inicjatywa mundurowych skierowana do obcokrajowców mieszkających w Kaliszu. W maju odbył się mecz towarzyski między dzielnicowymi a właśnie osobami pochodzącymi między innymi z Ukrainy i Białorusi.

Fot. KM Kalisz
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick