Dzielnicowi pomogli poszkodowanemu w wypadku

1
fot. KPP Jarocin
Byli na spotkaniu podczas obchodu rejonu. Usłyszeli huk i natychmiast zareagowali. Wybiegli na ulicę i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu. Potem wezwali służby ratownicze. Dzięki pomocy dzielnicowych z Jaraczewa, poszkodowany w wypadku otrzymał natychmiastową pomoc.

Dzielnicowi, mł. asp. Robert Nowakowski i st. sierż. Marcin Kozłowski pełnili służbę w godzinach popołudniowych w swoim rejonie, gminie Jaraczewo. W pewnym momencie huk dobiegający z ulicy. Zobaczyli dwa rozbite samochody. Policjanci natychmiast wybiegli na zewnątrz.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Dzielnicowi widząc, że auta zostały rozbite w wyniku zderzenia, natychmiast sprawdzili stan osób w nich przebywających. – Okazało się, że jeden z kierowców ma rany cięte. Jeden z dzielnicowych od razu przystąpił do udzielenia mężczyźnie pomocy. Funkcjonariusz opatrzył krwawiące rany poszkodowanemu i przypilnował, by ten pozostał w bezruchu oczekując na przyjazd wykwalifikowanej pomocy medycznej – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska z jarocińskiej komendy.

W tym czasie drugi z dzielnicowych wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, straż pożarną i patrol ruchu drogowego oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia. Po przybyciu ratowników medycznych poszkodowany 21-latek został im przekazany.

ZOBACZ TEŻ: Szulec. Zderzenie busa z osobówką. Trzy osoby ranne

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Od urodzenia mieszkam i żyje 30 lat w jeden i tej samej miejscowości, dzielnicowego widziałem tylko raz i to w internecie na zdjęciu 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick