Dzielnicowi i Caritas kontrolują bezdomnych [ZDJĘCIA]

0
Fot. KMP Kalisz
Przełom jesieni i zimy to czas, kiedy w nocy temperatura zaczyna spadać poniżej zera. Może być to śmiertelnym zagrożeniem dla bezdomnych, którzy koczują w pustostanach, prowizorycznych szałasach lub zasypiają pod gołym niebem. Dlatego kaliscy dzielnicowi wraz z wolontariuszami Caritasu kontrolują przez cały ten okres miejsca, w których mogą przebywać bezdomni.

Osoby bezdomne to najczęstsze ofiary mrozów. Te w weekend nam nie grożą, ale coraz częściej zdarzają się noce, kiedy temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza. Aby uniknąć tragedii, dostępne są ośrodki dla ludzi niemających swojego dachu nad głową, ale nie wszyscy chcą z nich korzystać, szukając schronienia na własną rękę. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie pustostanów oraz prowizorycznych konstrukcji, które często są schronieniem dla bezdomnych.

Taką akcję podjęli właśnie kaliscy dzielnicowi wraz z wolontariuszami caritas Diecezji Kaliskiej i będą ją prowadzić przez cały okres jesienno-zimowy. „Wspólny „patrol” skontrolował m.in. pustostany, altany na ogródkach działkowych oraz domy przeznaczone do wyburzenia. Wszystkie napotkane w nich osoby zostały poinformowane o miejscach, w których mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku czy miejsca, w którym można się ogrzać” – mówią funkcjonariusze kaliskiej policji.

>> Mundurowi zapraszają bezdomnych do noclegowni <<

Mundurowi zwracają się także z prośbą do mieszkańców, aby również oni zwrócili uwagę na bezdomnych i poinformowali służby pod numerem alarmowym 112. – Nie bądźmy obojętni! Informujmy Policję o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Zwracajmy również uwagę na osoby będące pod wpływem alkoholu. Nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach, na dworcach czy w parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb może przyczynić się do uratowania komuś życia – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick