Dzięki spływom kajakowym postawili wiatę dla rowerów [ZDJĘCIA]

0
Fot. powiatpleszewski.pl
Niemal 10 tys. zł trafiło do Starostwa Powiatowego w Pleszewie. To nagroda za organizację spływów kajakowych Prosna połączonych z czyszczeniem rzeki. Pieniądze już zostały zainwestowane w wiatę dla rowerów, która stanęła przed urzędem.

Przed starostwem powiatowym w Pleszewie stanęła właśnie wiata dla rowerów sfinansowana w większości z nagrody pochodzącej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. – W ubiegłym roku zgłosiliśmy do konkursu nasze spływy Prosną, podczas których młodzież w towarzystwie kolegów z wydziału ochrony środowiska zbiera śmieci, opony i wszystko to, co zanieczyszcza wodę. Zdobyliśmy wyróżnienie, dzięki któremu mogliśmy skorzystać z dofinansowania – mówi Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Pieniądze musiał zostać przeznaczone na inne działania proekologiczne niż te zgłoszone w konkursie. Nie mogły więc zostać wydane na inicjatywę związaną z czyszczeniem Prosny. Tak narodził się pomysł na postawienie wiaty dla rowerów, z której korzystają zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy, którzy dojeżdżają do pracy jednośladami.

Inwestycja kosztowała 11 836 zł, a większość tej kwoty pochodziła z dofinansowania.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick