Dzięki nim nie doszło do tragedii

0

Znaleźli się w odpowiednim miejscu i o właściwej porze. Tak można powiedzieć o policjantach Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, którzy w ciągu minionego roku uratowali życie innym osobom. Starosta ostrowski Paweł Rajski podziękował 5 policjantom, dzięki którym nie doszło do tragedii w pobliżu torów kolejowych.

Tradycyjnie już początek roku to czas spotkania starosty z policjantami, którzy wykazali się ogromną skutecznością działania, odwagą i w tym przypadku determinacją, która pomogła im uratować czyjeś życie.

– To, co wszystkich łączy, to jest solidne podejście do swoich obowiązków, ale też to, że są bardzo mocno zaangażowani w swoją pracę i w swoich zawodowych życiorysach mają motyw wyciągnięcia dłoni do potrzebującego człowieka. A nie ma nic piękniejszego niż dawać siebie drugiemu człowiekowi. I za to chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować. Chcielibyśmy dziś tym spotkaniem wyrazić naszą wdzięczność za wasze zaangażowanie. Jestem dumny, że mamy takich policjantów, którzy nie przechodzą obok ludzkiego nieszczęścia – mówił podczas uroczystości starosta ostrowski Paweł Rajski.

Wyróżnieni to:

sierż. sztab. Robert FURTAN i st. sierż. Marcin SMOLIŃSKI – tuż przed przejazdem pociągu linii Poznań- Kluczbork, ściągnęli z torów nieprzytomnego, nietrzeźwego mężczyznę.

sierż. Tomasz ŁUCZAK– zatrzymał nagiego mężczyznę, który próbował wtargnąć pod nadjeżdżający pociąg. Szybka i sprawna akcja spowodowała zatrzymanie niedoszłego samobójcy. Mężczyzna ten, wcześniej na stacji benzynowej, podjął także próbę samopodpalenia.

mł. asp. Arkadiusz KWIASOWSKI i st. sierż. Maciej KARASIŃSKI – ściągnęli z krawędzi wiaduktu kolejowego w okolicy ul. Krotoszyńskiej zdesperowanego, młodego mężczyznę, grożącego popełnieniem samobójstwa. Po wcześniejszych negocjacjach, wykorzystując moment nieuwagi sprawcy, policjanci obezwładnili go i sprowadzili w bezpieczne miejsce.

– To właśnie w naszej pracy jest najbardziej wartościowe, że możemy zapobiec tragediom. Jestem wdzięczny funkcjonariuszom za ich postawę – powiedział Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniew Raczak.

Wszyscy wyróżnieni policjanci otrzymali list gratulacyjny oraz upominki.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick