DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dziecko umiera po cichu. Wnętrze rozgrzanego pojazdu to dla niego pewna śmierć

Podczas, gdy wielu z nas w upalne dni szuka cienia i sposobu na ochłodę, małe dziecko w rozgrzanym samochodzie jest skazane na śmierć. Temperatura rośnie w nim błyskawicznie. W ciągu godziny może osiągnąć ponad 50 stopni Celsjusza.

Dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie umiera po cichu. Po prostu zasypia. Śmierć następuje w momencie, gdy temperatura ciała u człowieka sięgnie 41,5 stopnia. W przypadku zwierzęcia to 42 stopnie.

Jak możemy pomóc uwięzionemu w pojeździe? Wybijając szybę. Zróbmy to jednak w odpowiedni sposób, by nie zrobić krzywdy sobie i znajdującemu się w samochodzie. Najlepiej wybrać szybę boczną, jak najbardziej oddaloną od dziecka, czy zwierzęcia. Jeśli znajdują się na tylnym siedzeniu za pasażerem – wybijamy przednią szybę od strony kierowcy. Celujmy w róg szyby. Użyjmy do tego specjalnego młotka, gaśnicy lub dużego kamienia. Możemy wybić szybę ręką owijając ją wcześniej kawałkiem materiału, by nie skaleczyć się rozbitym szkłem.

Wyjmijmy dziecko lub czworonoga z pojazdu i przenieśmy w cień. Jeśli są przytomni, podajmy im wody. Bez względu na stan poszkodowanych należy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Za wybicie szyby nie poniesiemy żadnych konsekwencji. – Działamy w stanie wyższej konieczności, a wtedy życie człowieka lub zwierzęcia jest ważniejsze, niż mienie. Nie łamiemy prawa! – apelują policjanci.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • Z
    ZK

    środa, 29 czerwca, 2022

    UWAGA TIR-owcy!!! Wy często śpicie w kabinie. Policja daje przyzwolenie na wybicie szyby.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz