Dziecko umiera po cichu. Wnętrze rozgrzanego pojazdu to dla niego pewna śmierć

1
Temperatura wewnątrz samochodu pozostawionego na słońcu rośnie błyskawicznie. W ciągu godziny może osiągnąć ponad 50 stopni Celsjusza. Dziecko lub zwierzę pozostawione w środku, znajduje się w śmiertelnej pułapce. Pamiętajmy - reagujmy! Jeśli widzimy taką sytuację, nie zastanawiajmy się. Wybijmy szybę i wyciągnijmy poszkodowanego na zewnątrz. Za uszkodzenie pojazdu nie poniesiemy konsekwencji.

Podczas, gdy wielu z nas w upalne dni szuka cienia i sposobu na ochłodę, małe dziecko w rozgrzanym samochodzie jest skazane na śmierć. Temperatura rośnie w nim błyskawicznie. W ciągu godziny może osiągnąć ponad 50 stopni Celsjusza.

Dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie umiera po cichu. Po prostu zasypia. Śmierć następuje w momencie, gdy temperatura ciała u człowieka sięgnie 41,5 stopnia. W przypadku zwierzęcia to 42 stopnie.

Jak możemy pomóc uwięzionemu w pojeździe? Wybijając szybę. Zróbmy to jednak w odpowiedni sposób, by nie zrobić krzywdy sobie i znajdującemu się w samochodzie. Najlepiej wybrać szybę boczną, jak najbardziej oddaloną od dziecka, czy zwierzęcia. Jeśli znajdują się na tylnym siedzeniu za pasażerem – wybijamy przednią szybę od strony kierowcy. Celujmy w róg szyby. Użyjmy do tego specjalnego młotka, gaśnicy lub dużego kamienia. Możemy wybić szybę ręką owijając ją wcześniej kawałkiem materiału, by nie skaleczyć się rozbitym szkłem.

Wyjmijmy dziecko lub czworonoga z pojazdu i przenieśmy w cień. Jeśli są przytomni, podajmy im wody. Bez względu na stan poszkodowanych należy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Za wybicie szyby nie poniesiemy żadnych konsekwencji. – Działamy w stanie wyższej konieczności, a wtedy życie człowieka lub zwierzęcia jest ważniejsze, niż mienie. Nie łamiemy prawa! – apelują policjanci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick