Dziecko się dusiło. Radiowozem zawieźli je do szpitala

4
Fot. KPP Kępno
Szybką i zdecydowaną reakcją wykazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Przetransportowali oni duszące się dziecko do szpitala. Dziecko wymagało szybkiej interwencji lekarskiej dlatego mundurowi zawieźli je do placówki radiowozem. Dzięki temu uratowali dziecko życie.

Policjanci pełniący służbę na kępińskim rynku zauważyli mężczyznę, który z 2-letnim chłopcem na rękach biegnie w ich kierunku. Okazało się, że maluch ma problemy z oddychaniem i jest już siny. Policjanci natychmiast zareagowali i zawieźli ojca z dzieckiem do szpitala policyjnym radiowozem. – Dziecko wymagało natychmiastowej pomocy lekarskiej i dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii – mówi st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

CZYTAJ: Pleszewski radny aresztowany. Miał wyłudzić pół miliona

To nie pierwszy raz, gdy policjanci pomagają w szybkim dostaniu się do szpitala. Kilka miesięcy temu mundurowi z Grabowa nad Prosną pomagali dojechać na porodówkę kobiecie, która zaczęła rodzić. Chłopcu tak spieszyło się na świat, że kobieta urodziła synka w radiowozie. Po udanej akcji porodowej policjanci przewieźli mamę i malucha do ostrzeszowskiego szpitala.

 

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Życie zweryfikuje czy będą mądrzy jak w obecnej sytuacji (pełen szacunek) czy porzucą mundur bo nie będą chcieli wykonywać durnych rozkazów przełożonych i pacyfikować legalnie protestujących. Życzę powodzenia młodym funkcjonariuszom.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick