Dzieci z ostrowskiej „Czwórki” rozpoczęły studia [ZDJĘCIA]

2
Fot. SP4 Ostrów Wlkp.
Grupa 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim będzie co miesiąc jeździć do Poznania, aby wziąć udział w poznawaniu świata na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. To jedyna szkoła w mieście, która będzie miała okazję uczestniczyć w "Kolorowym Uniwersytecie".

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim miesiąc temu rozpoczęli rok szkolny, a wraz z początkiem października – rok akademicki. To nie pomyłka. Choć brzmi to może zaskakująco, tak właśnie się stało. 60 młodych uczniów wzięło udział w uroczystej inauguracji w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a to dopiero początek ich przygody z nauką.

Ostrowskie dzieci wezmą udział w projekcie zwanym „Kolorowy Uniwersytet” UAM. To inicjatywa mająca na celu popularyzację nauki wśród klas II – V szkół podstawowych poprzez spotkania z naukowcami, udział w wykładach, laboratoriach i warsztatach.

Uczestnictwo w tym projekcie uczniów z SP4 w Ostrowie to wielkie wyróżnienie, ponieważ do programu aplikowało ponad 4 000 dzieci z Wielkopolski, a możliwość „studiowania” na tak wczesnym etapie edukacji otrzymało raptem 150 osób. 60 młodych studentów to właśnie dzieci z „Czwórki”.

Udział w „Kolorowym Uniwersytecie” polega na tym, że uczniowie raz w miesiącu będą odwiedzać poszczególne wydziały uczelni (Historii, Neofilologii, Anglistyki, Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Fizyki, Biologii, Chemii, Prawa, Filmu i Mediów, Matematyki oraz Ogród Botaniczny), aby zdobywać wiedzę i doświadczenia. Zakończeniem tej formy edukacji będzie podsumowanie i udział w absolutorium.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick