Dzieci z Mikstatu zaśpiewają hymn na Stadionie Narodowym? Minister Czarnek ma pomysł

5
Minister Przemysław Czarnek odwiedził w czwartek Szkołę Podstawową w Mikstacie. Opowiedział o swoim pochodzeniu i tym, co łączyło jego ojca z powiatem ostrzeszowskim. Szef resortu opowiedział też o jednym z pomysłów na rozwój edukacji w Polsce i zabrał głos ws. nauki w czasach kolejnej fali koronawirusa. Zaproponował też, by uczniowie mikstackiej podstawówki zaśpiewali Hymn Polski na Stadionie Narodowym.

Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki odwiedził w czwartek Szkołę Podstawową w Mikstacie. Szef resortu obejrzał część artystyczną przygotowaną przez dzieci, a następnie zabrał głos, chwaląc uczniów zwłaszcza za wykonanie Hymnu Polski. – Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Komunikuję go od razu, bo jak się coś rzuci, to się to zrealizuje. (…) Myślę sobie, że gdyby taki chór z Mikstatu zaśpiewał, tak porządnie, jak dzisiaj, hymn narodowy na Stadionie Narodowym przy okazji któregoś z meczów piłkarskich reprezentacji Polski, to cała Polska by się nauczyła, jak śpiewać hymn. Gratuluję – oznajmił.

Zapowiedział też chęć promocji chórów szkolnych, które najlepiej wykonują polski hymn narodowy.

Przekonywał również, że wszystkim potrzeba rozumu i zwrócił uwagę na to, aby myślenie było rozwijane w szkołach. – Potrzeba go w procesie wychowawczym, w edukacji – podkreślił.

Minister Czarnek przypomniał, że Szkoła Podstawowa w Mikstacie przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”, na którego realizację resort chce wydać ponad 1 mld zł. Te pieniądze mają zostać wydane w ciągu kilku miesięcy, aby unowocześnić szkoły. Mowa o pracowniach technicznych, laboratoriach z drukarkami 3D, robotami, nowoczesnym sprzętem nagłaśniającym czy nagrywającym. Zakupy mają być robione w zależności od potrzeb.

Pochwalił się też swoim pochodzeniem. Wspomniał, że wywodzi się z Goszczanowa (powiat sieradzki). – Do Ostrzeszowa mój tata przyjeżdżał z naszym miejscowym proboszczem po kwiaty do Grobu Pańskiego każdego roku. A w Goszczanowie jest teraz nowy proboszcz, który pochodzi od was, z Przedborowa. Tyle nas łączy, że muszę być otwarty na Mikstat. Tak po prostu jest – dodał.

Przemysław Czarnek zdobył mandat posła w 2019 roku startując z okręgu nr 6 (Lublin). Wcześniej piastował stanowisko wojewody lubelskiego.

Zapytaliśmy ministra o plany dotyczące sposobu prowadzenia zajęć w szkołach w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. – Nie mamy żadnych planów, jeśli chodzi o zamknięcie szkół. Jeśli chodzi o naukę zdalną, ona odbywa się tam, gdzie mamy do czynienia z ogniskami zakaźnymi na wniosek dyrektora szkoły i w uzgodnieniu z sanepidem na te kilkanaście dni całe klasy albo cała szkoła przenosi się na naukę zdalną. To są przypadki, które są w zdecydowanej mniejszości. Ponad 95 procent dzieci dzisiaj spokojnie chodzi do szkoły w trybie stacjonarnym. Także dlatego, że zadbaliśmy o to, aby nauczyciele zaszczepili się w pierwszej kolejności jeszcze wiosną tego roku i to dzisiaj procentuje – przekonywał.

Dyrektor szkoły Barbara Ilska podkreśliła, że wizyta ministra była „niespodziewanym epilogiem” jubileuszu 55. rocznicy nadania szkole imienia Ewarysta Estkowskiego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 3
    2

    Nie narzekać na Pana ministra, wolacy takich ludzi chcą przy władzy dając wygraną pisowi w każdych wyborach. Podziękujcie większości znajomym, których macie wokół. 🙂

  2. 2
    1

    To czas już uciekać z Mikstatu i zaczynać wszystko od nowa: Pan (ten od AMI), Wójt (Ci od PIS) i Pleban już nie oddadzą tego miasteczka

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick