Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki odwiedził w czwartek Szkołę Podstawową w Mikstacie. Szef resortu obejrzał część artystyczną przygotowaną przez dzieci, a następnie zabrał głos, chwaląc uczniów zwłaszcza za wykonanie Hymnu Polski. – Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Komunikuję go od razu, bo jak się coś rzuci, to się to zrealizuje. (…) Myślę sobie, że gdyby taki chór z Mikstatu zaśpiewał, tak porządnie, jak dzisiaj, hymn narodowy na Stadionie Narodowym przy okazji któregoś z meczów piłkarskich reprezentacji Polski, to cała Polska by się nauczyła, jak śpiewać hymn. Gratuluję – oznajmił.
Zapowiedział też chęć promocji chórów szkolnych, które najlepiej wykonują polski hymn narodowy.
Przekonywał również, że wszystkim potrzeba rozumu i zwrócił uwagę na to, aby myślenie było rozwijane w szkołach. – Potrzeba go w procesie wychowawczym, w edukacji – podkreślił.
Minister Czarnek przypomniał, że Szkoła Podstawowa w Mikstacie przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”, na którego realizację resort chce wydać ponad 1 mld zł. Te pieniądze mają zostać wydane w ciągu kilku miesięcy, aby unowocześnić szkoły. Mowa o pracowniach technicznych, laboratoriach z drukarkami 3D, robotami, nowoczesnym sprzętem nagłaśniającym czy nagrywającym. Zakupy mają być robione w zależności od potrzeb.
Pochwalił się też swoim pochodzeniem. Wspomniał, że wywodzi się z Goszczanowa (powiat sieradzki). – Do Ostrzeszowa mój tata przyjeżdżał z naszym miejscowym proboszczem po kwiaty do Grobu Pańskiego każdego roku. A w Goszczanowie jest teraz nowy proboszcz, który pochodzi od was, z Przedborowa. Tyle nas łączy, że muszę być otwarty na Mikstat. Tak po prostu jest – dodał.
Przemysław Czarnek zdobył mandat posła w 2019 roku startując z okręgu nr 6 (Lublin). Wcześniej piastował stanowisko wojewody lubelskiego.
Zapytaliśmy ministra o plany dotyczące sposobu prowadzenia zajęć w szkołach w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. – Nie mamy żadnych planów, jeśli chodzi o zamknięcie szkół. Jeśli chodzi o naukę zdalną, ona odbywa się tam, gdzie mamy do czynienia z ogniskami zakaźnymi na wniosek dyrektora szkoły i w uzgodnieniu z sanepidem na te kilkanaście dni całe klasy albo cała szkoła przenosi się na naukę zdalną. To są przypadki, które są w zdecydowanej mniejszości. Ponad 95 procent dzieci dzisiaj spokojnie chodzi do szkoły w trybie stacjonarnym. Także dlatego, że zadbaliśmy o to, aby nauczyciele zaszczepili się w pierwszej kolejności jeszcze wiosną tego roku i to dzisiaj procentuje – przekonywał.
Dyrektor szkoły Barbara Ilska podkreśliła, że wizyta ministra była „niespodziewanym epilogiem” jubileuszu 55. rocznicy nadania szkole imienia Ewarysta Estkowskiego.
piątek, 5 listopada, 2021
Pomysły czarnka… Sztos! :/ Szkoda, że nie ma pomysłu na lepszą, nowocześniejszą edukację.
piątek, 5 listopada, 2021
to bedzie średniowiecze
piątek, 5 listopada, 2021
Do gnoju z nim a nie wielki minister
piątek, 5 listopada, 2021
Nie narzekać na Pana ministra, wolacy takich ludzi chcą przy władzy dając wygraną pisowi w każdych wyborach. Podziękujcie większości znajomym, których macie wokół. 🙂
niedziela, 7 listopada, 2021
To czas już uciekać z Mikstatu i zaczynać wszystko od nowa: Pan (ten od AMI), Wójt (Ci od PIS) i Pleban już nie oddadzą tego miasteczka