Dzieci oddają ulubione pluszaki, setki chętnych, tony darów. Ostrowianie okazali wielkie serca! [ZDJĘCIA]

8
Ostrowianie nie zawiedli i okazali wielkie serca! Miejsce zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy pęka w szwach! Mieszkańcy przynoszą żywność, materace, pościele, ubrania, środki czystości, a dzieci decydują się, by oddać swoje ulubione zabawki! Wszystkie dary trafią do rodzin, które lada moment dotrą do Ostrowa Wielkopolskiego z Ukrainy.

To, co dzieje się pod budynkiem dawnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim nie sposób opisać słowami. To trzeba zobaczyć! Ulica jest zakorkowana, policja kieruje ruchem, tłumy ostrowian zmierzają do punktu zbiórki darów dla uchodźców, by okazać swoje wsparcie i pomoc!

Na miejscu zbiórki przyjmowane są materace, pościel, koce, odzież dla dzieci i kobiet, kosmetyki, środki czystości oraz higieny, a także zabawki i żywność długoterminowa. Zbiórka trwa do godziny 18.00!

Wszystkie zebrane dary trafią do rodzin, które są w drodze do Ostrowa Wielkopolskiego z terenów objętych wojną. To bliscy społeczności ukraińskiej, która mieszka i pracuje w mieście od kilku lat.

Niewykluczone, że w najbliższych dniach do Ostrowa dotrze kolejna grupa uchodźców. Jeśli chcecie udostępnić im pokój lub mieszkanie, można zadzwonić pod numer telefonu, który został uruchomiony przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim: 62 582 22 73. Wolne miejsca i chęć przyjęcia rodzin z Ukrainy można zgłaszać również przez prywatne wiadomości strony Aktywny Ostrów Wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Piękny gest. Tylko szkoda że jak są organizowane zbiorki dla ubogich rodzin to ludzie przynoszą stare rzeczy. A tu wszystko nowe. Pościel , kołdry, poduszki koce itp. Zbiórka dla chyba tys. Uchodźców

    • Ojj joj jak nie dobrze, że swoim dają stare, a obcym nowe 🤦🏼‍♀️

    • Jestem dumna z solidarności i wielkiego serca naszej spolecznosci. Owszem, ludzie przynosili nowe koce , posciele ale również rzeczy używane. Proszę sobie wyobrazić, że musisz wyjść z mieszkania z jedną walizka, zostawić zdjęcia, pamiątki, rzeczy, które mają wartość sentymentalna. Walizka musi jeszcze pomieścić rzeczy dzieci…czego tym ludziom zazdrościć? No powiedz sama…

  2. Jestem dumna z solidarności i wielkiego serca naszej spolecznosci. Owszem, ludzie przynosili nowe koce , posciele ale również rzeczy używane. Proszę sobie wyobrazić, że musisz wyjść z mieszkania z jedną walizka, zostawić zdjęcia, pamiątki, rzeczy, które mają wartość sentymentalna. Walizka musi jeszcze pomieścić rzeczy dzieci…czego tym ludziom zazdrościć? No powiedz sama…

  3. Prowadzę grupę wsparcia w Ostrowie i to nie prawda, że dostajemy stare rzeczy…. świat się zmienia i nikt nie zbiera śmieci!

  4. Bałam sie, że oczywiście znajdzie się ktoś, kto bedzie krytykował to co dzisiaj zrobili ludzi dobrej woli. Nie pomyliłam się. Na szczęście tych ciągle krytykujących jest garstka. Szkoda, że nie było ich dzisiaj na ulicy Kr. Jadwigi w szkole nr 4. To był wzruszający, a jednocześnie bardzo budujący widok. Pani Mieszkance podpowiem, że jeszcze są duże potrzeby i ręce do pomocy potrzebne.

  5. Słyszałam w wywdzie jak prosza o wózki dla dzieci kocyki ,, cieple buciki , i przede wszytkim mleko w proszku dla tych najmniejszych ,jakieś kaszki , platki owsiane ,zbożowe dla dzieci , zupki , dla tych najmniejszych . NIEZAPOMINAJMY O TYCH MALUCHA KTÓRE MAJ DOPIERO PO KILKA MIESIECY .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick