„Dzieci nie mogą być ofiarami” – konferencja prasowa w Ostrowie Wielkopolskim

5
O godzinie 11:45 odbyła się nadzwyczajna konferencja prasowa z udziałem Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i Anny Grabek, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Konferencja prasowa dotyczy bieżącej sytuacji na terenie miasta w temacie strajku nauczycieli.

– Jak pokazują dane z godziny 10.00, w szkołach podstawowych strajkuje obecnie 286 nauczycieli i pięciu pracowników administracji. Aktualnie w szkołach przebywa 66 uczniów. Mają oni zapewnioną należytą opiekę. Jeśli chodzi o przedszkola, strajkuje 136 opiekunów. Na terenie placówek przedszkolnych przebywa aktualnie 59 dzieci. Podkreślamy, że nie wszyscy nauczyciele rozpoczęli swoje zmiany więc sytuacja będzie klarować się na bieżąco – poinformowała Anna Grabek, naczelnik Wydziału Oświaty.

Jeśli chodzi o placówki podlegające pod powiat ostrowski z 260 nauczycieli, którzy mieli rozpocząć pracę o godzinie 8.00 aż 202 podjęło strajk. Z 2600 uczniów, na terenie placówek oświatowych pojawiło się ich 150.

Prezydent Beata Klimek podkreśla, że sytuacja jest trudna. – Wczorajsze sformułowanie Sławomira Broniarza „strajk bezterminowy” przyprawiło mnie o gęsią skórkę. To może być tydzień, dwa, trzy lub miesiąc. Problemy zaczną się piętrzyć zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę w placówkach przedszkolnych, o dzieci trzyletnie, czteroletnie, bo to budzi wśród rodziców największe obawy – mówiła.

Wciąż pokładane są nadzieje, że dojdzie do porozumienia między rządem, a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. – Jako miasto nie jesteśmy stroną tego sporu, ale czujemy się odpowiedzialni przede wszystkim za nasze dzieci – podkreśliła Beata Klimek.

Więcej informacji w poniedziałkowych Wydarzeniach Telewizji Proart o godzinie 17.20, 20.00 i 22.30.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Skandalem jest ich pensja i traktowanie przez niektórych.. w dzisiejszych czasach gardzi się ludźmi wykształconymi lecz przeważnie w Polsce .. w końcu prostym narodem łatwiej się rządzi .. wam wystarczy dodatek na to czy tamto jak to mawiacie a już się żyje lepiej ..

    • Hmmm najprościej rządzi się ludźmi skluconymi, ale pytanie co za kadencji poprzedniego rządu dostali obywatele, prywatyzację itd same skandale przykład Pan Tusk dlaczego dziś tam jest… Odpowiedź sam o ile masz wyższe bo typowy cep odpowie na to. Tak że nie myśmy że wykszczalcenievswiadczy o tym czy myślisz racjonalnie, dobrze czy mydłoe masz oczy

  2. ciekawe kto zapłaci rodzicom dzieci którzy nie poszli do pracy bo strajk szkoły ??? ktoś o tym pomyślał że nie każdy ma babcię nianię ciotkę itp.albo godz pracy 8-16 a co popołudniu ???nie każdy może w pracy wziąć wolne i zająć się dzieckiem bo strajk bo tak to by wszyscy musieli strajkować !!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Skoro dla wspanialych pisowców krowy i świnie są ważniejsze niż nauczyciele i kaczynski rozdaje pieniądze podatników na prawo i lewo jak by to byly pisdzielcow pieniądze to innego wyjscia jak STRAJK NAUCZYCIELI NIE MA ” BRAWO „

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick