Dzieci bronią drzew przed wycinką? Miasto odpowiada

1
Fot. wlkp24.info
"Dzieci bronią drzew przed wycinką na placu zabaw na Zielonym Rynku w Ostrowie" - wpis o takiej treści pojawił się na Facebooku i obiegł ostrowskie środowisko. Na odpowiedź ze strony miasta nie trzeba było długo czekać.

Na gałęziach drzewa rosnącego na terenie Zielonego Rynku w Ostrowie Wielkopolskim, pojawiły się kolorowe, wełniane elementy przypominające rękawy. Zdjęcia z ich przyczepiania opublikował na Facebooku jeden z jego użytkowników pisząc, że to protest dzieci przed wycinką drzew.

Najpierw w komentarzu pod postem informację zdementowała pracownica Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim zaznaczając, że nie wiadomo skąd pojawiły się takie rewelacje. Zapewniła jednocześnie, że „miasto nie planuje żadnej wycinki drzew w tym miejscu”.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Chwilę później do sprawy odniosła się także prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która opublikowała na swoim fanpage’u komunikat o następującej treści: „Kochani mieszkańcy, dziś ktoś rozpowszechnił nieprawdziwą informację o wycince drzew na Pl. 23 Stycznia. Informuję, że takich planów miasto nie ma. Żadne piły w tym miejscu się nie pojawią. Komuś jednak bardzo zależy, aby popsuć ostrowianom pięknie zapowiadającą się majówkę.Apeluję do autora o sprostowanie tej informacji oraz zaprzestanie rozpowszechniania tego rodzaju fake newsów.”

Do sprawy będziemy wracać.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick