Działkowcu! Uważaj na złodziei

1
Zaczyna się okres żniw dla złodziei, którzy za miejsce swoich działań upodobali sobie działki. Policjanci z Kalisza ostrzegają, żeby nie zostawiać w altankach przedmiotów, które mogą paść łupem złodziei.

Jak informują kaliscy policjanci, w ostatnim czasie na terenie lokalnych ogrodów działkowych doszło do kilku włamań. – Apelujemy do właścicieli działek o właściwe zabezpieczenie swojego mienia przed ewentualnymi włamaniami i kradzieżami – mówią funkcjonariusze.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Aby ustrzec się przed włamaniami bądź zminimalizować ryzyko poniesienia szkód, policjanci zachęcają właścicieli, by częściej doglądali swoich ogrodów działkowych. Jak to zrobić? Mundurowi zdradzają kilka wskazówek:
– sprawdź zabezpieczenia altanek, stan zamków i jeśli jest taka konieczność, zamontuj dodatkowe zabezpieczenia,
– upewnij się, że w domkach letniskowych nie zostały żadne wartościowe przedmioty ani dokumenty,
– na wzajem z sąsiadami zwróćcie uwagę na swoje działki.

– Pamiętajmy również, że podczas wykonywania prac porządkowych na ogrodzie możemy stać się ofiarą przestępstwa. W latach ubiegłych policjanci z kaliskiej jednostki odnotowali przypadki kradzieży wartościowych przedmiotów z altanek w momencie, gdy właściciel wykonywał prace porządkowe na działce. Złodzieje wykorzystywali nadarzającą się okazję i niepostrzeżenie kradli pozostawione w altanach portfele, torby, dokumenty – zaznaczają policjanci z Kalisza.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. w OSTROWIE NA NIEKTÓRYCH SA ZAINSTALOWANE KAMERKI . SĄ DZIAŁKI NA KTÓRYCH JEST NAWET PO 5 I 8 KAMEREK ZAINSTALOWANYCH WIĘC ,SPOKOJNIE. DOSYC BYŁO KRADZIEŻY , DOSYĆ ZŁODZIEJSTWA I PALENIA DOMKÓW. NA WSZYSTKO JEST RADA ,TYLKO TRZEBA CHCIEĆ. POZDRAWIAM.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick