Dżej Dżej nagrał pierwszą solową płytę! „Coś w żołądku podpowiadało mi: zrób to”

2
screen z teledysku "Dom" - piosenki promującej album "Ósmy dzień tygodnia" Jacka Jędrzejaka
Jacek Jędrzejak, wokalista i basista zespołu Big Cyc nagrał pierwszy debiutancki album. Promuje go teledysk do piosenki "Dom", który właśnie się ukazał w sieci. "Coś w żołądku podpowiadało mi: zrób to" - tłumaczy Dżej Dżej mówiąc, dlaczego nagrał płytę.

Twierdzenie, że nigdy nie jest za późno idealnie pasuje dzisiaj do Jacka Jędrzejaka, wokalisty i basisty zespołu Big Cyc. Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego artysta i członek tej legendarnej grupy postanowił spróbować czegoś nowego i wydał pierwszy solowy album zatytułowany „Ósmy dzień tygodnia”.

Dżej Dżej mówi, że spełnił tym samym kolejne marzenie. Czekał na to sporo czasu, biorąc pod uwagę, że ma na karku 57 lat, ale co się odwlecze… „Może zbyt późno, bo już siwe włosy na głowie, ale co tam, wystawię Was wszystkich na ciężką próbę” – napisał na fanpage’u muzyk zapowiadając premierę teledysku do piosenki „Dom”. To właśnie ten utwór promuje krążek artysty, który ukaże się w połowie stycznia. Dla tych, którzy nie mogą się już doczekać albumu, 11 grudnia ruszyła przedsprzedaż.

Wszystkie teksty piosenek, które znalazły się na płycie, są dziełem Dżej Dżeja, a producentem krążka został Robert Cichy – uznany muzyk i laureat „Fryderyka 2019”. Ta najcenniejsza nagroda w polskim przemyśle fonograficznym trafiła do niego za debiutancką płytę solową „Smack”.

Dziwnie się czuję jako debiutant. I oto jest, piosenka o mnie, ale znam kilka osób, które też mogłyby ją zaśpiewać. To cokolwiek o naszym pokoleniu i o tym, że zawsze w końcu znajdujemy swoje miejsce na ziemi. Kosmos w którym oddychamy i żyjemy. Taki będzie album „Ósmy dzień tygodnia”. Nie nagrałem go dla komercyjnego poklasku, po prostu coś w żołądku podpowiadało mi: zrób to, carpe diem, chwytaj dzień! Póki czas ku temu, postanowiłem go złapać” – opisuje swoje uczucia w związku z premierą teledysku Jacek Jędrzejak.

Posłuchajcie nowej piosenki muzyka związanego z grupą Big Cyc

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick