DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dyrektor Waldemar Gostomczyk kończy 90 lat

Myśląc „ZAP”, mówisz „Waldemar Gostomczyk”. Mówiąc „Waldemar Gostomczyk”, myślisz „ZAP”. Założyciel Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim obchodzi 6 maja 2020 roku 90. urodziny. To postać, której wielu ostrowianom przedstawiać nie trzeba. Wieloletni dyrektor nie tylko zakładał tę placówkę, ale także przez wiele lat ją prowadził, mając wpływ na wzrost jej znaczenia w środowisku lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. W 2003 został odznaczony za zasługi dla ZAP-u tytułem Ostrowianina Roku.

CZYTAJ: Wiemy, kiedy wróci Ostrowski Rower Miejski. Sprawdź!

W dniu jego 90. urodzin obecna dyrekcja, pracownicy szkoły, a także uczniowie nie zapomnieli o nim. Wręcz przeciwnie. „Powiada się, że – by zasłużyć na miano mężczyzny – trzeba sadzić, płodzić, budować. Jak nazwać Kogoś, kto zbudował nie dom, ale Szkołę? I nie chodzi o to, że wzniósł dwa okazałe budynki, a do nich basen, boiska, korty tenisowe, ale że stworzył niezwykłą Społeczność, która trwa i rozwija się w najlepsze” – czytamy na fanpage’u Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedstawiciele tej placówki pokusili się o scharakteryzowanie dyrektora Waldemara Gostomczyka. Padają słowa o jego wielkości, surowości, ale jednocześnie delikatności i niezwykłym talencie wychowawczym. „W jaki sposób określić Mocarza, który posadził nie jedno drzewo, ale zasadził ich tysiące i z zapałem dbał o najlichszego nawet kwiatka w mizernej klasowej doniczce tak, jakby zbawiał Ziemię? Jak wreszcie mówić o Kimś Wielkim – niewielkiej w sumie postury – komu setki ludzi tak dużo zawdzięczają?” – zastanawiają się przedstawiciele szkoły.

CZYTAJ: Pisklaków przybywa! Czwarty bocian w Przygodzicach!

Pod postem nie brakuje życzeń absolwentów i mieszkańców miasta oraz ich wspomnień związanych zarówno ze szkołą, jak i postacią słynnego założyciela i dyrektora, a dzisiaj solenizanta – Waldemara Gostomczyka. „Najlepszego dla Pana Dyrektora Gostomczyka! Zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Bardzo miło wspominam Pana, jego lekcje geografii… Gdy ja kończyłem szkołę, Pan dyrektor przechodził również na emeryturę” – pisze Maciej. Dziękuję, że przyjął mnie Pan do pracy w ZST i dzięki temu spotkałem wielu wspaniałych ludzi i bardzo dużo się od nich nauczyłem” – dodaje Bogdan. „Wszystkiego najlepszego, zdrowia i wiele lat życia. Byłam dumna, że mój Syn dostał się do tej szkoły, kontynuował naukę a kiedy dostał się na Politechnikę Wrocławską, (Robotyka i automatyka przemysłowa), nie miał problemów z nauką. Wykładowcy zadawali pytania, jaką szkołę kończył. Zawsze godnie reprezentował ZST w Ostrowie Wlkp. Powodzenia i sukcesów, a Panu Dyrektorowi życzę dużo miłości od najbliższych i sił. Szlachetny człowiek” – dopowiada Krystyna.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • H
  hob

  środa, 6 maja, 2020

  Szanowny Panie Dyrektorze,
  W Dniu Urodzin przesyłam Panu serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, pogody ducha, zadowolenia i miłości ze strony swojej Rodzinki oraz dużo zdrowia na dalsze lata życia.
  Przy tej okazji serdecznie dziękuję Panu za lata nauki w PST, gdzie zdobyłem tytuł technika oraz za przyjęcie mnie później na etat nauczyciela j. angielskiego. Dziękuję Panu za opiekę w czasie nauki
  w Technikum, jak i w trakcie pracy w ZST.
  Dzięki tej szkole jako technik zdobyłem wiedzę techniczną, która przydała mi się
  w późniejszych studiach i dalszej pracy jako tłumacz przysięgły i tekstów technicznych.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Henryk Bochniak
  Emerytowany nauczyciel

  Odpowiedz
 • P
  po

  środa, 6 maja, 2020

  Gonzo ma 90 lat!?Aż wydaje się niemożliwe,że ten czas tak szybko płynie.Szczerze życzę 120 lat w zdrowiu i kondycji.Takich ludzi już chyba nie ma.

  Odpowiedz
 • BK
  Bogdan K

  środa, 6 maja, 2020

  Życzę Panu długich lat w zdrowiu i szczęściu

  Odpowiedz
 • K
  kaziu

  środa, 6 maja, 2020

  Gonił za długie włosy ,a i z jakiś czas temu lata temu jak punciakiem swoim różowym odpalił świecę uuuu .

  Odpowiedz
 • EM
  Edmund miechowiak

  środa, 6 maja, 2020

  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, 100 lat w zdrowiu.zyczy były uczeń .

  Odpowiedz
 • GM
  gender mątwa

  środa, 6 maja, 2020

  Dużo zdrowia Dyrektorze „Gonzo” !!!

  Odpowiedz
 • X
  xxxx

  środa, 6 maja, 2020

  Stara ale tu młoda ekipa zapowska 😀 Pani od matematyki , historii, wfu, fizyki.. stare czasy

  Odpowiedz
 • AIL
  Absolwent III LO

  czwartek, 7 maja, 2020

  Uczył mnie geografii, ale …. w III Liceum. I nauczył! To był rok 1966. Potem zakładał ZAP właśnie i tam już został aż do teraz. Pamiętam Go i wspominam jako SUPERGOŚCIA (mówiąc dzisiejszym slangiem).
  Wszystkiego Najlepszego Czcigodny Jubilacie!

  Odpowiedz
 • R
  Ruda

  czwartek, 7 maja, 2020

  Wszystkiego co najlepsze dla jubilata i kolejnych w zdrowiu szczęśliwych lat życzy była uczennica PST

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz