DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dyrektor sanepidu o Legionelli: "Nie da się całkowicie pozbyć tej bakterii"

Dyrektor ostrowskiego sanepidu wypowiedział się na temat sytuacji epidemiologicznej w kontekście zachorowań na legionelozę.

Nie ma powodów do paniki, sytuacja jest stabilna, ale bakterii nie można bagatelizować. Takie jest stanowisko dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim. – Sytuacja w powiecie ostrowskim jest bardzo stabilna od wielu lat – podkreśla Tadeusz Andrzej Biliński. Lawiny zachorowań nie należy się spodziewać, ale bagatelizować jej też nie można. – Nie ma takiej sytuacji, aby całkowicie pozbyć się tej bakterii, bo nawet przeprowadzanie procesów dezynfekcyjnych ma charakter czasowy – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: W piątek dezynfekcja sieci wodociągowej. Co musisz wiedzieć?

Sanepid przeprowadza badania pod kątem obecności bakterii legionelli m.in. w szpitalu i w domach pomocy społecznej. Wybrano przede wszystkim te jednostki, ponieważ bakteria atakuje głównie osoby osłabione. – W przypadku kiedy stwierdzamy zbyt dużą ilość bakterii, zalecamy przeprowadzenie przegrzewania wody i przynajmniej przez kilka minut spuszczania jej z poszczególnych elementów m.in natryskowych – zaznacza Tadeusz Andrzej Biliński.

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    mareczek

    piątek, 8 września, 2023

    Czyli rozumiem, że kretyna Baraniaka pozbędziemy się z samorządu za głupie, nie poparte naukowo pomysły? Ewentualnie obciąży się go kosztami dezynfekcji?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz