Dyrektor krotoszyńskiego szpitala złożył wypowiedzenie

2
Krzysztof Kurowski, dyrektor krotoszyńskiego szpitala złożył wypowiedzenie. Według nieoficjalnych informacji decyzja ta jest podyktowana powodami osobistymi. Swoje stanowisko zajmował od 1 kwietnia 2016 roku. Dyrektor Kurowski wydał oświadczenie, w którym dziękuje za współpracę oraz przedstawia dorobek, który udało mu się stworzyć przez cztery lata kierowania placówką.

Dyrektor Kurowski rozpoczął kierowanie placówką medyczną w Krotoszynie, kiedy szpital był w bardzo złej kondycji. Analiza finansowa wykazała, że jest na skraju upadłości. W 2015 roku łączna wysokość zadłużenia zbliżyła się do 14 mln zł. Dodatkowo Szpital obciążony był zadłużeniem w parabankach oraz umowami z wierzycielami na bardzo niekorzystnych warunkach. “Dziś mogę powiedzieć, że udało się i wdrożony Plan restrukturyzacji przyniósł zamierzone efekty. Sukcesem zakończyła się z dużą determinacją prowadzona przeze mnie polityka wobec NFZ, w efekcie której przychód Szpitala w 2016 roku był większy o ok. 3.200 tys. zł, w porównaniu do roku 2015. W ekspresowym tempie udało się uzyskać w Banku Gospodarstwa Krajowego poręczony przez Powiat Krotoszyński korzystny kredyt w wysokości 5 mln zł, który pozwolił na uporanie się z obciążającymi i bardzo niekorzystnymi pożyczkami w parabanku oraz na spłatę najpilniejszych zobowiązań Szpitala, w efekcie czego w szybkim czasie okres przeterminowania zobowiązań z tytułu dostaw i usług uległ skróceniu z ok. 200 do 70 dni kalendarzowych. Odzyskaliśmy bieżącą płynność finansową Szpitala i opanowaliśmy groźbę windykacji ogromnego zadłużenia.” – czytamy w oświadczeniu dyrektora.

Cztery lata swojej pracy w szpitalu dyrektor ocenia, jako owocne. Polepszenia nie tylko działalności szpitala, ale także pracy personelu medycznego. “Dzisiaj pozostawiam Krotoszyński Szpital w bardzo dobrej sytuacji finansowej i organizacyjnej. Pierwsze półrocze zamykamy zyskiem i odzyskaniem pełnej płynności finansowej. Pod względem organizacyjnym funkcjonują wszystkie oddziały i jednostki SPZOZ-u działając w ostrym reżimie epidemiologicznym. Pozostawiając Szpital w dobrej kondycji, dziękuję Państwu za współpracę i powierzone mi zaufanie.” – dodaje w oświadczeniu.

PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE DYREKTORA KRZYSZTOFA KUROWSKIEGO

Ostatnie miesiące były dla krotoszyńskiego szpitala niezwykle ciężkie. Epidemia koronawirusa dotknęła tę placówkę, jako jedną z pierwszych. Licznie zamykane oddziały, a także potwierdzone przypadki zachorowań wśród pacjentów na terenie szpitala nie wystawiały dobrej opinii dyrekcji szpitala. Według nieoficjalnych informacji Krzysztof Kurowski zrezygnował ze stanowiska z przyczyn osobistych. Nie podał jednak do publicznej wiadomości powodu swojego odejścia.

Obecnie na stronie internetowej szpitala w Krotoszynie widnieje informacja o konkursie na stanowisko dyrektora tej placówki. Termin składania kandydatur mija 28 sierpnia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Chcieli radni usunąć kurowskiego z funkcji. pisali do NFZ ale to nic nie dało bo pan Filip Nowak umiłowany w NFZ to dobry znajomy dyrektora k. zatrudniał to w strzelińskich wodociągach gdzie prezesował. to łańcuszek powiązań i wspólnych interesów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick