Dwunasty raz w hołdzie papieżowi, czyli XII Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej

0
Soliści, duety i zespoły, utwory energiczne ale i melancholijne, dzieci i młodzież, łącznie dziesiątki osób – tak podsumować można dwunasty Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej w Przygodzicach, który rok rocznie odbywa się w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II. Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych znów wybrzmiały piosenki ku chwale Boga, ale i takie, które niejednoznacznie traktują o wierze.

Przygodzicki Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej liczy już sobie dwanaście lat historii. Tworzyły ją przez lata setki osób, młodych wokalistów, którym nie obca jest muzyka chrześcijańska. Dziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach zaprezentowały się dzieci i młodzież w przeróżnym repertuarze.

Utworów o tematyce religijnej raczej nie usłyszymy w komercyjnych radiostacjach, rzadko też znajdują się na najwyższych półkach w sklepach muzycznych. To nie znaczy, że nikt po nie nie sięga. Czasem właśnie takie konkursy jak ten powodują, że młodzież poszukuje piosenek chrześcijańskich. Dziś oprócz oczywistych utworów traktujących o Bogu były i takie, których raczej nie spodziewano się na przeglądzie muzyki chrześcijańskiej, na przykład tytułowa piosenka do filmu “Miasto 44”.

Przegląd to wydarzenie, które już od dawno przekroczyło poza granice gminy Przygodzice. Jeden z rekordowych przeglądów miał miejsce rok temu, gdy na scenie pojawiło się ponad 400 wykonawców. Od lat hasło przewodnie konkursu to „Młodzi Świętemu Janowi Pawłowi II”.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick