Dwóch z siedmiu trafiło za kratki. 37-latek może wyjść, ale pod jednym warunkiem

0
Zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Powracamy do sprawy zatrzymania m.in. zawieszonego już członka zarządu ostrowskiego klubu piłki ręcznej. Wobec dwóch osób z siedmiu zatrzymanych za wyłudzenie pieniędzy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Jeden z nich będzie mógł go opuścić, ale po wpłacaniu kaucji w wysokości pięciu milionów.

Powracamy do głośnego tematu zatrzymań w sprawie wyłudzeń pieniędzy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zatrzymano w tej sprawie siedem osób, a dwie pochodzą ze świata sportu, a konkretnie piłki ręcznej. Wśród nich jest 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Cała siódemka usłyszała już zarzuty. – Przypisano im działanie polegające na przyjęciu korzyści majątkowej – mówił wtedy Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wobec dwóch z siedmiu osób sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Dotyczy on 40-latka oraz 37-latka. Wobec drugiego zdecydowano, że może on opuścić areszt, jeśli w ciągu siedmiu dni, czyli do 1 kwietnia (piątek) wpłaci on kaucję w wysokości 5 milionów złotych.

Pozostali podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym, mają zakaz opuszczania kraju oraz musieli wpłacić od 50 tysięcy do 100 tysięcy złotych poręczenia. Jednocześnie śledczy podkreślają, że śledztwo wciąż jest w toku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick