DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dwie wystawy w jednym miejscu [WIDEO]

„Podróż” i „Magiczny Lechistan” to tytuły dwóch wystaw, które podziwiać można w budynku przy ulicy Mały Rynek 1 w Krotoszynie. Pierwszą z nich przygotowali pracownicy Galerii Refektarz, drugą Muzeum Regionalnego.

22 obrazy autorstwa Dariusza Kalety – wybitnego malarza i dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu zawisły na ścianach Muzeum Regionalnego w Krotoszynie. Autor łączy w swoich pracach wątki fantastyczne z historycznymi i współczesnymi kanonami malarskimi. Krotoszyńskie muzeum wystawy organizuje dość rzadko. Bo w ciągu roku są to dwie bądź trzy ekspozycje. – Współpracujemy z agencją artystyczną Zegar, której właścicielem jest Jerzy Zagarliński. To właśnie dzięki niemu udaje nam się conajmniej raz w roku udaje nam się zorganizować jakąś wystawę – mówi  Piotr Mikołajczyk, dyrektor Muzeum Regionalnego w Krotoszynie.

To nie jedyna wystawa prezentowana w budynku po byłym klasztorze znajdującym się przy ulicy Mały Rynek. Dokładnie naprzeciwko pomieszczenia, w którym eksponowane są obrazy Dariusza Kalety znajduje się Galeria Refektarz, a tam również nowa wystawa. – Tym razem malarstwo Iwony Trzcińskiej. To ostrowianka, która zaprosiła nas w taką malarską podróż (…). W tych obrazach można się bardzo wielu rzeczy doszukać. Podczas wernisażu rozmawiałam z oglądającymi, to każdy z nich widział w pracach coś innego – tłumaczy Beata Ulbrych z Galerii Refektarz w Krotoszynie.

Iwona Trzcińska to absolwentka Wydziału Informatyki Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Malarka, rysowniczka, fotografka i graficzka. Jest to artystka poszukująca. Lubi niedopowiedzenia i nieoczywiste rozwiązania. W swojej twórczości woli powiedzieć za mało niż zbyt wiele.

Wystawę malarstwa Iwony Trzcińskiej pt. „Podróż” można podziwiać do 5 marca.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz