DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dwie wystawy w jednym miejscu. Krotoszyńska instytucja zaprasza

Ma zaledwie 6 lat, a już ma na swoim koncie autorską wystawę. Mowa o Laurze Sowińskiej, która swoje obrazy prezentuje w krotoszyńskiej bibliotece. Warto zajrzeń do tamtejszej książnicy, bo oprócz prac małej artysty można tez tam obejrzeć wystawę pt. „Od pióra do komputera”.

„Kolorowy świat Laury” to tytuł wystawy, którą można oglądać na pierwszym piętrze biblioteki w Krotoszynie. Autorka od ponad roku uczęszcza na zajęcia malarskie, a swoją przygodę z tworzeniem obrazów zaczęła od zabawy malarskiej jaką jest Malort. Uczestnicy malują na przypiętych do ściany kartkach formatu A2. Koncepcja ta zrodziła się ponad 70 lat temu we Francji, a jej twórcą był Arno Stern.

Laura Sowińska jest czytelniczką krotoszyńskiej biblioteki i właśnie podczas jednej z wizyt w książnicy została dostrzeżona przez pracowników tej instytucji i zaproszona na wystawę.

„Od pióra do komputera” – to z kolei tytuł wystawy, która prezentowa jest na drugim piętrze biblioteki. – Na tej ekspozycji chciałam pokazać te nowinki technologiczne, różne udogodnienia, które wprowadziliśmy w ostatnim czasie. Ułatwiają one prace nie tylko bibliotekarzom, ale są skierowane przed wszystkim do naszych czytelników – tłumaczy  Wiesława Patalas, pracownik Biblioteki Publicznej w Krotoszynie.

Obie wystawy można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki, czyli w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 8 do 18.00, w środę o 13.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 14.00. Warto się spieszyć, by je obejrzeć. Ekspozycje będą dostępne do końca przyszłego tygodnia.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz