Dwie stulatki z tej samej klasy mieszkają przy tej samej ulicy. Niezwykła historia z Topoli Małej [ZDJĘCIA]

3
Fot. UG Ostrów Wlkp.
Topola Mała może pochwalić się dwiema stulatkami. Kilka miesięcy temu setne urodziny obchodziła Anna Szyszka, a 7 września okrągłe urodziny świętowała Marianna Sobczak. Obie panie uczęszczały do tej samej szkoły, a teraz mieszkają przy tej samej ulicy.

W niewielkich miejscowościach rzadko zdarza się, by mieszkało kilka osób w wieku co najmniej 100 lat. Taka sytuacja ma miejsce w Topoli Małej. Kilka miesięcy temu setne urodziny obchodziła tam Anna Szyszka, a 7 września przypadło 100 lat od narodzin Marianny Sobczak. Obie panie przyszły na świat w 1922 roku i obie uczęszczały do tej samej szkoły. Ale to jeszcze nie wszystko.

Przedstawiciele gminy Ostrów Wielkopolski podejrzewają, że Topola Mała może być jedyną miejscowością w powiecie ostrowskim, w której przy jednej ulicy żyją dwie stulatki z… tej samej klasy.

Pani Marianna jest jedyną z czworga rodzeństwa, która dożyła tak słusznego wieku. Jej siostra Kazimiera oraz bracia Kazimierz i Edward już nie żyją.

Pani Marianna przez całe życie pracowała przy gospodarstwie i wychowywała dzieci. W czasie II wojny światowej pracowała u Niemców, bo rodzinne gospodarstwo przejęli Niemcy. W wieku 20 lat straciła ojca, który trafił do obozu koncentracyjnego w Mauthausem, gdzie zginął. Trafił tam za brak podpisu pod volkslistą.

W roku zakończenia wojny wyszła za mąż za Stanisława Sobczaka. Mieli troje dzieci: Jadwigę, Urszulę i Adama. W wieku 55 lat została wdową. W chwili setnych urodzin może się pochwalić pięciorgiem wnuków i dziewięciorgiem prawnuków.

W ostatnich dniach jubilatka przyjmuje życzenia od rodziny, znajomych, a także przedstawicieli samorządu, którzy od lat odwiedzają stulatków.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick