Dwie osoby trafiły do szpitala. Siedem zastępów walczyło z pożarem pustostanu

4
Zdjęcie poglądowe
Dwie osoby w wieku około 50 lat zostały ranne w wyniku pożaru, do którego doszło w pustostanie przy ul. Spichrzowej w Ostrowie Wielkopolskim. Ogień pojawił się późnym wieczorem we wtorek. Z żywiołem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

Z pożarem w trzech pomieszczeniach oraz z palącym się dachem walczyli strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego. Ogień pojawił się ok. 21.00 we wtorek w pustostanie po byłej rzeźni. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów z PSP i jeden z OSP.

– Pożarem były objęte trzy pomieszczenia na pierwszym piętrze. Ogień rozprzestrzenił się także na dach. Wewnątrz budynku odnaleziono dwie osoby. To kobieta i mężczyzna w wieku około 50 lat. Ewakuowano je z budynku i udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy m.in. udrożniono drogi oddechowe, poddano je także tlenoterapii, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego – relacjonuje kpt. Tomasz Chmielecki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W budynku nie znaleziono innych osób. – Strażacy dogasili ogień w pomieszczeniach i zajęli się płonącym dachem. Działania trwały ponad dwie godziny. Straty oszacowano na około 100 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia – dodaje.

Sprawę wyjaśnia policja, która ma za zadanie ustalić dokładną przyczynę wybuchu pożaru.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Co tu ustalać, melene się schlały, kiepa wyrzuciły w stertę śmieci które tak znoszą a teraz podatnik musi płacić za takie jednostki

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick