Dwaj kompletnie pijani kierowcy wpadli w ręce policji. 72-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów

0
Fot. Pixabay
Prawie dwa promile alkoholu miał młody mężczyzna, którego zatrzymali do kontroli policjanci z komisariatu w Grabowie nad Prosną. 24-latek odpowie przed sądem. Najprawdopodobniej zapłaci też co najmniej 5 tys. zł kary. Podobny los spotka 72-letniego kierowcę, który jechał autem mając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile.

Niespełna dwa promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu 24-letni kierowca volkswagena, zatrzymany do kontroli w miejscowości Palaty. 16 sierpnia tuż po północy funkcjonariusze z komisariatu w Grabowie nad Prosną zatrzymali młodego mężczyznę, a po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że prowadził auto „na podwójnym gazie”.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Mieszkańcowi powiatu kaliskiego zatrzymano prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu. Grozi mu do dwóch lat więzienia oraz zapłata co najmniej 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

To nie jedyny przypadek próby kierowania autem, będąc pod wpływem alkoholu. We wtorek 14 sierpnia policjanci z Ostrzeszowa zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierowcy, który jedzie fiatem punto. Funkcjonariusze z tego samego komisariatu zatrzymali w Bukownicy 72-letniego mieszkańca gminy Grabów nad Prosną, który jechał autem, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Okazało się, że posiada także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. On również odpowie przed sądem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick