Dwa ronda już w budowie. Jak wyglądają z lotu ptaka? [WIDEO, FOTO]

0
Fot. UM Jarocin
Dwa nowe ronda w centrum Jarocina nabierają kształtów. Na wlkp24.info można je obejrzeć z lotu ptaka. Zastąpią one dwa ruchliwe skrzyżowania w tym jedno z sygnalizacją świetlną łączące najważniejsze ciągi komunikacyjne ulokowane na trasie dawnej DK11. To jednak dopiero tylko część prac drogowych zapowiedzianych na najbliższe miesiące.

Centrum Jarocina od kilku miesięcy jest jednym wielkim placem budowy. Właściwie nie ma w tym rejonie ulicy, która nie byłaby rozkopana, zamknięta lub na której nie zmieniono by organizacji ruchu. Jazda “na pamięć” może się bardzo źle skończyć. Szczególnie na ulicach, które do niedawna były jednokierunkowe, a teraz ruch jest obustronny (ul. Hallera, ul. Paderewskiego).

Po zakończeniu remontów, które potrwają jeszcze ruch zmieni się na zawsze, bo kolejne trzy ruchliwe skrzyżowania (w tym dwa z sygnalizacjami świetlnymi) zamienią się w ronda. Mieszkańcy z zaciekawieniem spoglądają zza ogrodzenia placów budowy, aby dostrzec, jak przebiega ich budowa. Obrysy są już dobrze widoczne, trwają prace brukarskie. Dobrze widać to na zdjęciach z lotu ptaka, o czym można się przekonać na poniższych fotografiach.

Rondo na zdjęciu po lewej to skrzyżowanie ulic: Wojska Polskiego, Poznańskiej i Św. Ducha. Drugie łączy ulice: Wodną z Wojska Polskiego. Powstają one w ciągu dawnej DK11, która przed otwarcie obwodnicy Jarocina była najbardziej uczęszczaną w mieście i tworzyła tranzyt dla pojazdów jadących z południa na północ i odwrotnie.

“Po zrealizowaniu tej części zadania rozpoczną się prace związane z budową trzeciego ronda i łącznika przebiegającego ul.: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa i Maratońska. Cała inwestycja obejmuje przebudowę 3,4 km drogi” – informuje Urząd Miejski w Jarocinie.

Oprócz rond na ul. Wojska Polskiego od skrzyżowania z Al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Wodną wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni, powstanie nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa. Modernizacji poddany zostanie także kanał deszczowy w ul. Wojska Polskiego.

W przyszłym roku rozbudowę przejdzie skrzyżowanie przy Spichlerzu Polskiego Rocka, o którym informowaliśmy wyżej (zbieg ul.: Wojska Polskiego z Al. Niepodległości) oraz ciąg od Kasztanowej do Maratońskiej za targowiskiem. “Pojawią się tam nowa nawierzchni jezdni oraz chodnik i ścieżka rowerowa. Wykonane zostaną także: oświetlenie LED. Remont przejdzie też istniejący kanał deszczowy w części ul. Do Zdroju, Maratońska i Wrzosowa.

Foto i wideo: UM Jarocin

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick