Dwa pożary jednej nocy. Ogromne straty [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Do dwóch pożarów zostali wezwani w sobotni wieczór i w nocy z soboty na niedzielę strażacy z powiatu jarocińskiego. Pierwszy dotyczył palących się balotów słomy w stodole, a drugi - płonących wigwamów. Straty oszacowano wstępnie na ok. 140 tys. zł.

Po godz. 20.00 w sobotę strażacy z powiatu jarocińskiego zostali wezwani do pożaru stodoły w Siekierzynie (gmina Żerków). – Podano 7 prądów wody w natarciu. Po kilku godzinach pożar powierzchniowo został ugaszony, ale ze względu na rodzaj materiału palnego, akcja nadal trwa (stan na 11.30 w niedzielę – przyp. red.). Trudno w tej chwili określić, ile czasu potrwają jeszcze nasze działania – wyjaśnia dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Spłonęło 268 balotów, a ogień strawił także poszycie i konstrukcję dachu. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Wiadomo, że budynek nie był zasilany energią elektryczną. Nikt nie został obrażeń w wyniku pożaru. Dokładne okoliczności wyjaśnia policja. Straty oszacowano wstępnie na ok. 100 tys. zł.

Więcej zdjęć na jarocin112.pl

Pożar wigwamów

W nocy z soboty na niedzielę jarocińscy strażacy ponownie zostali wezwani do pożaru. Tym razem ogień objął dwa wigwamy w Parzewie (gmina Kotlin). Służby zostały wezwane ok. 2.18, a na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży oraz patrol policji. – Strażacy zastali jeden wigwam całkowicie objęty ogniem, a drugi w połowie. Podano 4 prądy wody na palące się obiekty, następnie rozgarnięto pogorzelisko i dogaszono je. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń – mówi dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Wstępne ustalenia wskazują, że przypuszczalną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Wyjaśni to policja. Straty oszacowano na ok. 40 tys. zł. Działania straży trwały 3,5 godziny.

Więcej zdjęć na jarocin112.pl

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick