Dwa potrącenia w Kaliszu. Zatrzymane prawo jazdy

0
Do dwóch potrąceń pieszych doszło w Kaliszu. 22-letnia kobieta potrąciła 6-letnią dziewczynkę, natomiast 38-letni kierowca uderzył na przejściu dla pieszych 54-latka. Trafił on do szpitala. Zarówno jednemu, jak i drugiemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Do pierwszego potrącenia doszło na ulicy Złotej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca BMW 22-latka potrąciła znajdującą się na jezdni 6-letnią dziewczynkę. – Do zdarzenia doszło w strefie zamieszkania, gdzie obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego dotyczące m.in. pierwszeństwa pieszych przed pojazdami oraz ograniczenia prędkości do 20km/h – wyjaśnia mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

CZYTAJ: Pleszew. Potrącił dziecko na pasach

Do drugiego zdarzenia doszło na ulicy Targowej. Tu 38-letni kierowca potrącił na pasach 54-latka. Ten trafił do szpitala. – Konsekwencją tych rażących i umyślnych naruszeń przepisów ruchu drogowego, które skutkowały realnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych osób, było zatrzymanie praw jazdy kierowcom – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Policja apeluje o rozwagę zarówno kierowców, jak i pieszych. Zwłaszcza po zmroku, piesi powinni posiadać na sobie elementy odblaskowe.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick