Dwa medale wychowanków PKK Pleszew w Budapeszcie i cztery kwalifikacje na mistrzostwa świata [ZDJĘCIA]

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate mogą być zadowoleni z występu w 22. edycji Budapeszt Open Karate na Węgrzech. Szczególnie dużo powodów do radości mogą mieć Kacper Vogt i Dawid Sobkowiak, którzy wywalczyli odpowiednio srebrny i brązowy medal. To duży sukces, biorąc pod uwagę, że w turnieju wystartowało ponad 1600 zawodników z 36 państw. PKK Pleszew reprezentowało siedmiu karateków: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Filip Vogt.

Pierwszy z medalistów – Kacper rywalizował w kategorii kumite seniorów -84 kg. W eliminacjach pokonał Bułgara Pavla Stoyanowa (2:0) i Czecha Dominika Niechyba (6:0). W półfinale był lepszy od Niemca Aleksandra Koppa (8:0), a w finale nieznacznie Węgrowi Kulovuori Bjorn (0:1).

Dawid Sobkowiak startował w kumite juniorów +76 kg, pokonując najpierw Chorwata Leona Goljaka (8:0) i Węgra Kurasa Belę (5:3), a w walce o półfinał uległ Słowakowi Marosowi Janovicikowi (3:5). W walkach w repasażowych pokonał Słoweńca Aleksa Klobasa (1:0), a bezpośrednio o medal Ukraińca Eduarda Rezchnika (1:0).

Wysokie siódme miejsce w kumite U-21 -75 kg zajął Filip Vogt. Pierwszą walkę wygrał z Chorwatem Domagojem Zabcicem (1:0), a w drugiej uległ Węgrowi Botosowi Bontonowi 1:0. W walkach repasażowych o piąte miejsce uległ Duńczykowi Larsenowi Viborgowi (0:2). Magdalena Godlewska wygrała dwie walki w kumite juniorek -59 kg. Pierwszą walkę wygrała z Węgierką Kovács Kiarą (2:0), a drugą z reprezentantką Norwegii Norą Handelsby (1:0). W kolejnej uległa Słowence Vivienie Herditzkej (0:1).

Julia Grzelak w kumite kadetek -47 kg wygrała pierwszą walkę z Chorwatką Emmą Marcec (4:0), a kolejnej uległa przy remisie (2:2) zawodniczce ze Słowacji Luci Mrazowej. Michał Florczak wygrał trzy walki w kumite kadetów -63 kg kolejno z Chorwatem Dominikiem Murkovicem, Słowakiem Adamem Chudikiem (3:1) i z Ukraińcem Maxem Nikitą. W walce o półfinał uległ kolejnemu Ukraińcowi Andrijowi Rybachence (2:3). Marta Michalewicz w pierwszej walce w kumite U-21 -61 kg uległa Chorwatce Dorocie Rumeniak.

– Wyniki naszych reprezentantów to dobry prognostyk w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w Karate, które odbędą się w Santiago w Chile w dniach 25-27 października – mówi Józef Sołtysiak, trener PKK Pleszew. Na tę imprezę awans wywalczyło czworo reprezentantów tego klubu: Magdalena Godlewska (kumite juniorek -59 kg), Dawid Sobkowiak (kumite juniorów +76 kg), Filip Vogt (kumite U-21 -75 kg), Kacper Vogt (kumite U-21 -84 kg).

Wyniki PKK Pleszew

– Kacper Vogt – srebrny medal w kumite seniorów -84 kg,
– Dawid Sobkowiak – brązowy medal w kumite juniorów +76 kg,
– Filip Vogt – siódme miejsce w kumite U-21 -75 kg oraz dziewiąte miejsce w kumite seniorów -75 kg.