Dwa kolejne zakażenia w Wielkopolsce

0
Fot. pixabay.com
Potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa wielkopolskiego. Jedna osoba przebywa w szpitalu, druga z kolei w kwarantannie domowej. Łączna liczba pacjentów z pozytywnymi wynikami testów to 13 osób.

Testy laboratoryjne potwierdziły dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa wielkopolskiego. – Pierwsza osoba to mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Przyjechał do Polski z kraju transmisji koronawirusa. Jest pod opieką lekarzy z poznańskiego szpitala. Stan zdrowia określany jest na średniodobry. Druga osoba to również mężczyzna w średnim wieku, w stanie dobrym przebywa obecnie w kwarantannie domowej na terenie powiatu poznańskiego – poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Oprócz dwóch przypadków z województwa wielkopolskiego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 14 przypadkach. To pacjenci z województwa dolnośląskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Statystyki Ministerstwa Zdrowia informują, że liczba zakażonych wynosi w tej chwili 221 osób (stan na godzinę 14.00).

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick