Duży sukces PKK Pleszew. Michał Florczak bezkonkurencyjny [ZDJĘCIA]

To był bardzo udany turniej dla zawodników Pleszewskiego Klubu Karate, którzy zdobyli 10 medali podczas dwudniowego turnieju rozegranego po raz 9. w ich miejscowości. Central Poland Open Pleszew, a więc turniej rankingowy Polskiej Unii Karate cieszył się po raz kolejny dużą popularnością, bo na pięciu tatami rywalizowało 699 zawodników z 79 klubów i 6 krajów.

4 złote, 3 srebrne, 4 brązowe i 5. miejsce w klasyfikacji medalowej to sportowy bilans reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. – Bezapelacyjnie najlepiej zaprezentował się Michał Florczak zdobywczyni 2 złotych medali, który potwierdził swój prymat na turnieju rankingowym – podkreślają przedstawiciele PKK Pleszew. – Bardzo blisko brązowego medalu był Jan Podolski, który jako jedyny z reprezentantów Polski zajął najwyższe miejsce w kumite kadetów -57kg. Całe podium zajęli reprezentacji klubów z Ukrainy – dodaje trener Bartłomiej Sołtysiak.

Wyniki PKK Pleszew podczas 9th Central Poland Open Pleszew 2023

Złote medale:

• Maja Kolanowska – kumite młodziczek -47 kg,
  • Jakub Borowczyk – kumite juniorów -61 kg,
  • Michał Florczak – kumite U21 -84 kg oraz kumite seniorów -84 kg.

Medale srebrne:

• Mają Kolanowska – kumite juniorek młodszych -47 kg,
  • Dawid Wojtczak – kumite juniorów -68 kg,
  • Bartłomiej Sołtysiak – kumite seniorów +84 kg.

Medale brązowe:

• Wojciech Pestka – kumite seniorów +84 kg,
  • Aleksander Urbaniak – kumite chłopców 10-11 lat -30 kg,
  • Jan Borowczyk – kumite chłopców 8-9 lat -35 kg,
  • Jędrzej Becker – kumite młodzików +50 kg.

Piąte miejsca:

• Jan Podolski – kumite juniorów młodszych -63 kg,
  • Kacper Joachimiak – kumite juniorów młodszych -57 kg,
  • Feliks Gomułka – kumite chłopców 10-11 lat -30 kg,
  • Cezary Józwiak – kumite młodzików -45 kg.

Siódme miejsca:

• Maciej Nowakowski – kumite chłopców 8-9 lat -30 kg,
  • Celina Żarnowska – kumite dziewcząt +40 kg,
  • Zuzanna Kujawiak – kumite dziewcząt 10-11 lat -30 kg,
  • Patrycja Pływaczyk – kumite dziewcząt 10-11 lat +30 kg.

Udział w zawodach wzięli jeszcze: Sylwester Kapała, Pola Bierła, Gomułka Łucja, Bartosz Jagła, Aleks Klaczyński, Borys Małgowski, Maksymilian Margiela, Carlos Olszyna, Damir Volkov, a Veronika Volkowa zajęła 17. miejsce w Kata juniorek młodszych.

Piąte miejsce:

• Jan Podolski – kumite juniorów młodszych -57 kg,
  • Gabriela Urbaniak – kumite dziewcząt 89 lat -30 kg,
  • Aleksander Urbaniak – kumite chłopców 8-9 lat -30 kg,
  • Jędrzej Becker – 7 miejsce kumite młodzików +50 kg.

W tej rywalizacji wzięli udział także Dawid Wojtczak (kumite młodzików +50 kg), Szymon Perz (kumite juniorów młodszych -52 kg), Franciszek Staniszewski (kumite chłopców 8-9 lat -30 kg), Sylwester Kapała (kumite chłopców 10-11 lat -40 kg), Wojciech Jurek (kumite młodzików +50 kg), Stanisław Pestka (kumite juniorów -76 kg), Bartosz Jagła (kumite chłopców 10-11 lat -45 kg), Cezary Jagła (kumite młodzików -45 kg), Maksymilian Margiela (kumite młodzików -40 kg), Antoni Skiba (kumite młodzików -35 kg), Wojciech Spychalski (kumite młodzików -50 kg).

Telewizja Proart i portal wlkp24.info objęły te zawody patronatem medialnym.