Duży remont w parafii Miłosierdzia Bożego. Transmisje w Telewizji Proart wstrzymane

6
Dokładnie od 13 grudnia 2015 roku, Telewizja Proart emituje transmisje z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach, emitowana jest niedzielna msza święta o godzinie 10.30, a w tygodniu Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Ze względu na remont, który rozpoczął się w kaplicy, transmisje zostają wstrzymane.

W tym roku parafia przy ulicy Limanowskiego świętuje swoje 25-lecie. Wspólnota zaczynała tworzyć się w maleńkiej kaplicy. Obecnie wierni mogą przeżywać nabożeństwa w pięknym kościele, który otrzymał miano Sanktuarium.

Prace remontowe w kościele trwają nieprzerwanie od długiego czasu. Były to jednak drobne prace, które nie przeszkadzały w organizacji mszy. Nadszedł czas, by betonową wylewkę przykryć kamiennymi płytami i stworzyć nową posadzkę. Do pokrycia jest ponad 800 metrów kwadratowych powierzchni.

W związku z tym, wiernych przez okres trzech tygodni czekają utrudnienia. Msze święte w niedzielę będą odbywać się na dworze, a transmisje telewizyjne z nabożeństw zostają wstrzymane.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Może warto, by postarać się o transmisję mszy niedzielnych na dworze? Wiem, że wiele starszych osób korzysta z Waszych transmisji.

    • Czy któraś z osób „minusujących” jest w stanie merytorycznie wyjaśnić powód swego niezadowolenia? 🙂

  2. Uważam również, że bardzo ważna jest transmisja niedzielnej mszy świętej, a koronka codziennie może być transmitowana jak dziś.

  3. Przypadkiem trafilem na msze – troche z przymusu po wielu latach abstynencji i zauwazylem ze jest to miejsce gdzie ci wymysla kompleksy i zwatpienia nawet jesli ich nie masz.
    Zwyczajnie szukaja baranow bozych ktore tworza grzechy swiata zeby uzasadnic swoje istnienie. Po czym nic sie nie zmienia – ateista idzie na kawe badz leje zone. Wierny idzie na kawe badz leje zone.
    Kazania nie przekladaja sie na zmiane zachowan. Moze niech parafia zrobic cos dla ziemi i obsadzi ten wielki pusty i suchy plac przed koscilem drzewami…?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick