DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Duże zmiany w kobiecej piłce. Gdzie zagra Ostrovia w nowym sezonie?

O reorganizacji rozgrywek kobiecej piłki nożnej w Polsce słyszy się od wielu miesięcy. Już u progu minionego sezonu kluby zostały poinformowane, że nowa edycja rozgrywek będzie zupełnie inna i na poszczególnych szczeblach utrzymają się tylko najlepsze drużyny. Dlatego też Żeńska Drużyna Ostrovii 1909 chciała zająć jak najlepszą pozycję, aby grać jak najwyżej.

CZYTAJ: Victoria Ostrzeszów w ćwierćfinale. Fenomenalny gol Skrobacza

Przerwany sezon 2019/20 w II lidze zakończył się po 11. kolejce rozegranej 10 listopada. Następna miała się odbyć w ramach rundy wiosennej w weekend 21-22 marca 2020 roku. Niestety, walka z pandemią koronawirusa sprawiła, że centrala związkowa zdecydowała o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek. Piłkarki Ostrovii zajęły 4. miejsce z 21 punktami na koncie. Ex aequo z GSS-em Grodzisk Wielkopolski, który ma jednak lepszy bilans po bezpośrednim meczu wygranym 5:0.

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o połączeniu czterech dotychczasowych grup w ramach II ligi w dwie: wschodnią i zachodnią.

Pierwotnie Ostrovia miała nie zagrać w II lidze, ale na zmianę kształtu ligi miały wpływ decyzje innych klubów. TS Polonia Poznań wycofała się z rozgrywek I ligi w sezonie 2019/20, a TS Mitech Żywiec i AZS PWSZ Wałbrzych zrezygnowały z udziału w rozgrywkach na szczeblu centralnym w sezonie 2020/21. To spowodowało, że skład II ligi kobiet w nowej edycji rozgrywek musiał zostać rozszerzony o trzy kluby zajmujące czwarte miejsca w grupach. Problem polegał na tym, że w poprzednim sezonie były cztery grupy. Aby nikogo nie wykluczyć, związek zdecydował o pozwoleniu na grę w II lidze wszystkim czterem zespołom. Są to: TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., UKS Loczki Wyszków, LUKS Ziemia Lubińska oraz UKS Widok SP 51 Lublin.

W grupie wschodniej będzie zatem 13 drużyn, a w zachodniej (w której wystąpi Ostrovia) – 12.

CZYTAJ: Klub mówi jedno, związek drugie, ale licencji nie będzie

Żeńska Drużyna Ostrovii przygotowuje się już do nowego sezonu. Ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych był sparingowy mecz z Czarnymi Sosnowiec na boisku w Jankowie Przygodzkim. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4, ale ostrowski zespół pokazał się z dobrej strony. Rywalki podeszły do tego spotkania na poważnie, choć różnica poziomów była widoczna. Nie mogło być jednak inaczej, skoro w składzie gości wystąpiła m.in. reprezentantka Bułgarii Liliana Kostova.

Nie wynik tej rywalizacji był jednak najważniejszy, a świętowanie jubileuszu 10-lecia powstania ostrowskiej drużyny kobiet, który przypada w tym roku i właśnie spotkanie z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce zaraz obok Medyka Konin był ku temu okazją.

Grupa wschodnia

 1. KS Włókniarz Białystok
 2. UKS Loczki Wyszków
 3. UKS Ząbkovia Ząbki
 4. AZS UW Warszawa
 5. KS Raszyn
 6. UKS Widok SP 51 Lublin
 7. KSP Kielce
 8. UKS Sparta Daleszyce
 9. MUKS Sokół Kolbuszowa
 10. KS Wanda Kraków
 11. KS Prądniczanka Kraków
 12. LKS Respekt Myślenice
 13. KS Rysy Bukowina Tatrzańska

Grupa zachodnia

 1. AP Kotwica Kołobrzeg
 2. KS Unifreeze Górzno
 3. WAP Włocławek
 4. KKPK Medyk II Konin
 5. GSS Grodzisk Wlkp.
 6. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
 7. UKS SMS III Łódź
 8. LUKS Ziemia Lubińska
 9. WKS Śląsk II Wrocław
 10. UKS Bielawianka Bielawa
 11. ISD-UJD Częstochowa
 12. KS Skra Częstochowa

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz