Duże zadowolenie w Gołuchowie. Walczą o nową IV ligę

0
Jak na razie runda wiosenna jest bardzo udana dla piłkarzy LKS-u Gołuchów. Przeprowadzona zimą zmiana na stanowisku trenera i powierzenie tej funkcji Maciejowi Dolacie było strzałem w dziesiątkę. Wiosną gołuchowianie zdobyli dotąd 13 na 18 możliwych punktów. LKS mocno więc walczy o prawo gry w nowej, zreformowanej IV lidze. LKS wywalczył też awans do finału Okręgowego Pucharu Polski. W środę u siebie w meczu finałowym zagra z Jarotą Jarocin.

Zimą nowym trenerem LKS-u został Maciej Dolata, który wcześniej pracował w Białym Orlem Koźmin. Wraz z nim do zespołu trafili tacy piłkarze, jak choćby Igor Skowron, Paweł Majusiak, czy Krzysztof Czabański. Odmieniony gołuchowski zespół notuje teraz bardzo dobre wyniki w rundzie wiosennej. Zespół w sześciu meczach zanotował cztery zwycięstwa, przy jednej porażce i jednym remisie. – Trener Maciej Dolata robi świetną robotę – mówi Marcin Żółtek, doświadczony bramkarz gołuchowian.

LKS walczy więc o miejsce w nowej, zreformowanej IV lidze. Obecnie gołuchowianie mają w dorobku 38 punktów. Znajdują się na szóstym miejscu. – Naszym celem jest miejsce w pierwszej piątce – przyznaje trener Dolata. Do będącej na piątej pozycji Polonii Kępno, gołuchowianie tracą teraz sześć punktów. Tymczasem napastnik gołuchowian Krystian Benuszak z dorobkiem 17 goli wspólnie z Maciejem Stawińskim, piłkarzem Victorii Ostreszów, znajduje się teraz na czele najskuteczniejszych czwartoligowych zawodników.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick