Duże wzmocnienie BM Slam Stal. Hamilton z kontraktem

0
W środowy wieczór działacze BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski poinformowali o zakontraktowaniu nowego zawodnika. Do drużyny trenera Wojciecha Kamińskiego trafia Blake Hamilton, który w poprzednim sezonie debiutował na zawodowych parkietach, grając w łotewskim zespole BK Ventspils.

Blake Hamilton to zawodnik 24-letni, mierzący 198 centymetry wzrostu. W 2017 roku Amerykanin ukończył grę i studia na uniwersytecie Buffalo. – Blake to zawodnik o sporych możliwościach, który jest jednocześnie graczem bardzo wszechstronnym. Może grać na kilku pozycjach. Właśnie takiego zawodnika szukaliśmy do naszej drużyny – mówi trener Wojciech Kamiński.

Poprzedni sezon był dla niego debiutem w Europie. Trafił do BK Ventspils. Z tym zespołem rywalizował w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w której rozegrał 13 spotkań. Zarówno w lidze łotewskiej, jak i w Lidze Mistrzów grał średnio przez około 25 minut, W tym czasie zdobywał na poziomie 10 punktów, mając jednocześnie sześć zbiórek i ponad dwie asysty.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten zawodnik zdecydował się wybrać BM Slam Stal – mówi Paweł Matuszewski. – To klasowy zawodnik, którym interesowało się wiele europejskich klubów. Miał też propozycje z czołowych polskich zespołów. Wszystko jednak zakończyło się w dobry sposób dla nas.

Tak gra Blake Hamilton:

Foto: internet

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick