DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Duże dofinansowanie dla pleszewskiej biblioteki!

Pleszewska biblioteka chce jeszcze bardziej wyjść na przeciw czytelnikowi i sprawić, by odwiedziny tej placówki na dobre wpisały się w kalendarz pleszewian. – Nasza biblioteka dąży do tego, by być „trzecim miejscem” dla każdego, niezależnie od jego wieku, preferencji kulturalnych, zainteresowań czy wykształcenia – stąd właśnie nazwa naszego projektu „Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!” – mówi Zuzanna Musielak-Rybak, dyrektor pleszewskiej biblioteki.

Za pieniądze pozyskane w ramach projektu placówka chce dowiedzieć się, jakie oczekiwania wobec biblioteki mają mieszkańcy Pleszewa.

Dzięki nowemu projektowi i znaczącej dotacji, okazji do wspólnego kreowania przestrzeni i działań na naszej bibliotecznej Stacji będzie jeszcze więcej. Pomoże nam w tym szereg szkoleń i warsztatów dotyczących badania potrzeb i przygotowanie diagnozy naszej społeczności. Pieniądze zostaną także przeznaczone na szeroko zakrojoną kampanię promocyjną biblioteki, jako trzeciego miejsca w życiu pleszewian. – Biblioteka nie daje czytelnikom gotowych propozycji, a włącza ich w budowanie oferty kulturalnej. Chcemy wzmacniać rolę biblioteki jako ,,trzeciego miejsca”, po domu i pracy lub szkole. Ta idea przyświecała całemu konkursowi grantowemu – dodaje Zuzanna Musielak-Rybak.

Jeszcze w 2021 roku biblioteka wraz ze swoimi partnerami zorganizuje:

– „Stacja Smyka – sensoryka” – w ramach tej inicjatywy udowodnimy pracownikom bibliotek, rodzicom i dzieciom, że sensoryka świetnie sprawdza się w promocji czytelnictwa
– Klub młodego fotografa „FOTO na torach”, dzięki któremu odkryjemy przed pleszewską młodzieżą tajniki fotografii i zaproponujemy im działania w plenerze
– Kluby tematyczne dla dorosłych:

  • Klub Podróżnika  – spotkanie inauguracyjne z Michałem Worochem
  • Stacja Kobiet – spotkanie inauguracyjne z Agnieszką Cegielską
  • Stacja Aktywnych Rodziców – spotkanie inauguracyjne z Moniką Mrozowską
  • Biblioteczne Gadu-Gadu – spotkanie inauguracyjne z Tanyą Valko

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz