DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Duża, znana firma szuka pracowników i przyjmuje uczniów na staże

Zespół Szkół Transportowo-Elektryczny w Ostrowie Wielkopolskim od lat pomaga uczniom kształcącym się w poszukiwanych na rynku pracy zawodach znaleźć miejsca do odbycia stażów i praktyk. – Na stałe współpracujemy z nawet kilkudziesięcioma firmami z powiatu ostrowskiego – mówi dyrektor ZST-E Marek Wojtasz. Kolejnym partnerem Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznego został ostrowski oddział firmy Mahle Behr. Ten producent samochodowych komponentów takich jak chłodnice od poniedziałku przyjmie za płatny staż trzech uczniów. Umowę podpisano nie przez przypadek w Centrum Kształcenia Praktycznego. – Widząc jakie jest tutaj zaplecze i sprzęt, na którym uczy się młodzież stwierdzam, że będą oni dobrze przygotowani do stażu na naszej linii produkcyjnej. My pracujemy na najwyższej klasy maszynach, ale tutaj poziom też jest bardzo dobry – mówi Zdzisław Kujawa, dyrektor ostrowskiego oddziału Mahle Behr.

Stażyści pod czujnym okiem fachowców będą nabierać nowego doświadczenia. Spośród setek uczniów wybrane zostały trzy osoby, które najlepiej rokują na przyszłość. – Dla wybranych uczniów jest to duże wyróżnienie, widzimy w nich ambicje i zaangażowanie – chwali dyrektor Wojtasz. Szef znanej firmy produkującej komponenty samochodowe nie kryje, że w stażystach dopatruje się przyszłych pracowników. Firma  stale poszukuje rąk do pracy, zarówno jeśli chodzi o pracowników fizycznych, jak i inżynierów czy techników. Warto dodać, że Mahle Behr właśnie buduje kolejną linię produkcyjną, która ruszy prawdopodobnie w drugiej połowie bieżącego roku. Fachowcy będą więc mile widziani u tego pracodawcy.

Staż dla uczniów ZST-E rozpoczyna się w poniedziałek. Będzie on płatny. Jeśli przyszli fachowcy sprawdzą się w Mahle, ten partner szkoły ponownie zaprosi kolejnych stażystów na praktykę.

Napisz do autora

Komentarze (10)
 • O
  Obiektywny

  sobota, 15 lutego, 2020

  Kujawa a ile płacicie pracownikom Adecco?
  Pożal się Boże!

  Odpowiedz
 • J
  Jjj

  sobota, 15 lutego, 2020

  Firma która najchętniej bierze uczniów stażystów przez Adecco itd.byle mało płacić podobnie jak kiedyś zap-kooperacja dorobił się Pawlak na wyzysku ludzi za miskę ryżu

  Odpowiedz
 • X
  xxxxx

  sobota, 15 lutego, 2020

  Obóz pracy nie może znaleźć pracowników , to będzie wykorzystywać tanią siłę roboczą – uczniów. Problem firm nie polega na braku ludzi do pracy , tylko w warunkach pracy a przede wszystkim PŁACY !!!

  Odpowiedz
 • U
  Urzednik

  sobota, 15 lutego, 2020

  Adecco podpisze z CRK Zieleń bo tam są umowy zlecenie a spółka miejska babcia przemyka oko

  Odpowiedz
 • M
  Marian

  niedziela, 16 lutego, 2020

  niech ta firma wreszcie upadnie

  Odpowiedz
 • M
  Marek

  niedziela, 16 lutego, 2020

  KIEDYŚ ZWALNALI Z PRACY LUDZI PRZEWLEKLE CHORYCH Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM . (MGR. INŻ.) TERAZ SIE PROSZĄ ZEBY PRZYJŚC DO PRACY . ZA ILE PANIE DYREKTORZE ? ZA JAŁMUŻNE ? CZY GODZIWĄ PENSJE ŻEBYM MÓGŁ UTRZYMAĆ RODZINE .

  Odpowiedz
 • M
  Menadżer

  niedziela, 16 lutego, 2020

  ZA 5 TYS ZL NETTO ,MOGE EWENTULANIE PODJĄĆ W WASZEJ FIRMIE PRACE. JEŚLI PŁACICIE MNIEJ NIŻ 5 TYS , TO DZIĘKUJE .

  Odpowiedz
 • C
  Czytelnik

  niedziela, 16 lutego, 2020

  Menadżer kim ty jesteś ze poniżej 5 koła Podziękujesz.. A gdzie zarobisz więcej?

  Odpowiedz
 • R
  Remik

  wtorek, 18 lutego, 2020

  Ja też mogę podjąc pracę w MAHLLE ,inż. mgr . politechnika , mogę pracować tylko na jedną zmiane od 7 met do 15 tej , języki , ANGIELSKI , CHIŃSKI , TROCHE NIEMIECKI . pensja minimum 8 tys zl netto .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz