Duża dawka promili i narkotyki w organizmie. Zatrzymanie przez kępińskich policjantów

1
Fot. KPP Kępno
Kierowcy pod znacznym wpływem alkoholu oraz narkotyków zostali zatrzymani przez kępińskich funkcjonariuszy policji. Obaj kierowcy nie posiadali także prawa jazdy. Zostali zatrzymani, a za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Do jednego z zatrzymań doszło na krajowej „jedenastce” w miejscowości Opatów. Tam policjanci skontrolowali kierowcę skody. Mundurowych zaniepokoił styl jazdy, który był bardzo dynamiczny. Kierowca jechał też całym pasem jezdni. – Podczas wykonywania czynności służbowych okazało się, że 28-letni mieszkaniec gminy Wołczyn nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz dodatkowo znajduje się pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu – informuje sierż. Piotr Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Kolejny z kierowców został schwytany w Łęce Opatowskiej. 28-latek z tejże miejscowości kierujący BMW został zatrzymany przez policjantów do kontroli. Okazało się, że mężczyźnie zostało wcześniej zabrane prawo jazdy. – Dodatkowo posiadał przy sobie woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością amfetaminy oraz sam znajdował się pod działaniem tego środka co zostało potwierdzone badaniem śliny – dodaje sierż. Stramowski.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Niedługo usłyszą zarzuty prokuratorskie, a za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick