Drzewa mają swoje święto w Ostrowie [ZDJĘCIA]

5
Mieszkańcy otrzymali sadzonki, ale i pomogli w "miejskim" sadzeniu drzew. Dzisiaj na ostrowskich Piaskach Szczygliczce w ramach projektu "Czyste, Zielone Miasta" programu Czysta Polska odbył się event nazywany "Świętem Drzewa". To proekologiczna, edukacyjna akcja organizowana w Ostrowie już od kilku lat. Tego dnia nie tylko pojawiają się nowe nasadzenia na największym terenie rekreacyjnym w mieście, ale podsumowany jest duży miejski konkurs plastyczny dla dzieci czy wystawiają się różne spółki i instytucje związane z ekologią.

Coroczne Święto Drzewa w Ostrowie Wielkopolskim dziś rozpoczęło się od samego południa. Na Piaskach władze miasta i przedstawiciele organizatorów zaprosili mieszkańców do wspólnego sadzenia drzew, zbiórki nakrętek i drobnego sprzętu elektronicznego/elektrycznego czy zbiórki karmy dla zwierząt z Międzygminnego Schroniska w Wysocku Wielkim. Ci, którzy cokolwiek przynieśli – mogli liczyć na cebulki kwiatów. Zainaugurowane zostało także sadzenie drzew w mieście w ramach zwycięskiego zadania z Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. – W Ostrowie Wielkopolskim tylko od 2015 roku, od kiedy zainaugurowaliśmy Święto Drzewa, w ramach tej akcji – ale nie tylko – pojawiło się ponad siedem tysięcy różnych nowych nasadzeń – podsumowała prezydent miasta Beata Klimek.

Podsumowano konkurs „Ostrów mówi Żyj Ekologicznie”, a najlepsze prace plastyczne oficjalnie nagrodzono. Dzieci, młodzież i dorośli mogli zasięgnąć rozrywki i wiedzy na stoiskach edukacyjnych m.in. Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Ostrowie Wielkopolskim, Nadleśnictwa Taczanów, Szkoły Podstawowa nr 5 oraz miejskich spółek: ZOiGO, MZO, RZZO, WODKAN.

Ostrowskie „Święto Drzewa” wpisało się oficjalnie w ramy 11. Sesji Światowego Forum Miejskiego – WUF11 oraz wpisane zostało w Projekt „Czyste, Zielone Miasta” w ramach Programu Czysta Polska.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze że takie akcje są, jest to dla zdrowia naszych mieszkańców, więcej jednak niepokoi mnie smog w centrum Ostrowa Wielkopolskiego i nikt z tym nic nie robi, żadnej kontroli czym ludzie palą w swoich piecach chociaż takie kontrole były zapowiadane, miasto nic w tym kierunku nie robi. Wczoraj 29.10 2022 w okolicy ulic Konopnickiej, 60 Pułku Piechoty po godzinie dziewiętnastej nie można było wogóle czym oddychać. Drodzy urzędnicy wraz z panią prezydent żyjecie z naszych podatków więc zróbcie coś z tym.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick