Drugi zbiornik retencyjny w Ostrowie. Budowa rusza

9
Temat retencji w Ostrowie Wielkopolskim od zawsze był przedmiotem wielu dyskusji na szczeblu samorządowym. Brakowało zbiorników i rozwiązań na problem zalewania miasta szczególnie podczas intensywnych opadów. Brak regulacji poziomu wód jest możliwy do rozwiązania, ale bardzo kosztowny, a miasto potrzebuje nie jednego zbiornika, a kilku. Jeden na szczęście jest już w budowie, a władze miasta podpisały właśnie umowę z wykonawcą drugiego już zbiornika, który powstaje za czasów rządu obecnej prezydent.

Prezydent Beata Klimek jeszcze w kadencji 2014-2018 twierdziła, że pracuje nad projektem retencji. Wszystko działo się jednak w murach urzędu. Dopiero kiedy spółka WODKAN ogłosiła przetarg na budowę zbiornika retencyjnego przy ulicy Torowej stało się pewne, że faktycznie powstał plan retencji dla Ostrowa.

 Budowany przy Torowej zbiornik ma za zadanie zminimalizowanie natężenia spływów wód ze Strugi Ostrowskiej do rzeki Ołobok. Kolejny zbiornik powstaje przy skrzyżowaniu ulic Klasztornej i Sadowej, czyli po drugiej stronie miasta. Będzie miał niemal 5000 m3 pojemności i 4000 m2 powierzchni.

Miasto podpisało umowę z wykonawcą, zbiornik wybuduje firma z Międzyrzecza i to jeszcze w tym roku. Plac budowy został przekazany wykonawcy, za kilka dni wjedzie ciężki sprzęt na teren. Koszt zbiornika to około 700 tysięcy złotych. W ramach inwestycji powstanie tu także droga technologiczna. Prace mają ruszyć na dniach i do końca sierpnia zbiornik będzie gotowy. Szczegóły w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Zbiornik retencyjny w rejonie Kamiennej, o który od dwóch lat upominali się radni- Motylewski i Kornaszewski, wyłapie wody spływające z Wysocka. Wody które dotąd zalewały miasto podczas gwałtownych opadów. A tak na marginesie z materiału redakcji wynika, że dotąd nic nie było w mieście, a teraz nagle jest plan retencji i budowa zbiorników- dwóch. Szanowna redakcjo, w Ostrowie mamy już bodaj 7 zbiorników retencyjnych. Nawet prezydent Świątek zbudował jeden. Dopiero w poprzedniej kadencji nie powstał ani jeden. Teraz po 4 latach hurra, pani Klimek buduje aż dwa.

    • Radni radnymi,sobie radzili.Ale tak naprawdę pewien zespół ludzi,dopiero wziął się do roboty po dużym podpopieniu z 2,3 lata temu i stworzyli plan.Zbiornik miał być budowany już wcześniej,ale został zepchnięty w WPF na 2019 rok. Oczywiście z nazwisk nie będziemy wymieniać tych osób,bo im na rozgłosie nie zależy,a na dobru miasta. Ale plany ten „Mądry” zespół miał…ale już ich tam nie ma …a szkoda :/

    • jakie nowe,jak tam już od dawna jest zbiornik,tylko zaniedbany…masakra,półgłówek nie sprawdzi,a już pierniczy propagande niczym troll

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick